banner461

“Ağırladığımız Turiste Bakınca Ören Yeri Gelirlerimiz Yeterli Değil”

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’in en çok turist ağırlayan beldesi Göreme’nin Belediye Başkanı Nuri Cingil, her yıl ağırlanan turist sayısına bakıldığında ören yeri gelirlerinin yeterli olmadığının altını çizdi.

banner503
 “Ağırladığımız Turiste Bakınca Ören Yeri Gelirlerimiz Yeterli Değil”
12 Ocak 2016 Salı 12:16

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’in en çok turist ağırlayan beldesi Göreme’nin Belediye Başkanı Nuri Cingil, her yıl ağırlanan turist sayısına bakıldığında ören yeri gelirlerinin yeterli olmadığının altını çizdi.

Göreme’de bulunan ören yerlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı DÖSİM tarafından işletilen alanlar olduğuna dikkat çeken Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, “Ören yeri gelirlerimizin biraz daha artırılmasını bekliyoruz. Zira Göreme yılda 2.5 -3 Milyon turisti ağırlayan bir belde. Burada siz hem belediyecilik hizmeti olarak temizlik yapıp diğer belediyecilik hizmetlerini insanlara ulaştıracaksınız, hem buraya gelenlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapacaksınız. Bu çalışmaların daha iyi koşullarda sürdürülebilmesi için ören yeri gelirlerinin artırılmasını istiyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.