banner461
banner195

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle ortak mesaj yayımladılar.

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
29 Ağustos 2013 Perşembe 13:51

banner143
banner134

  AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ EBUBEKİR GİZLİGİDER 
''30 AĞUSTOS  ZAFER BAYRAMIMIZ BAĞIMSIZ YAŞAMAK İSTEYEN BİR ÇOK MİLLETE ÖRNEK OLMUŞTUR''

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, “Milletimiz, kurtuluş savaşı ile bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuş ve yol göstermiştir” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Zafer Bayramı’nın önemsine değinen AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ezelden beri hür yaşamış ve hür yaşamaya da devam edecek olan büyük Türk milleti ve onun kahraman ordusu, yurdunu işgal edip, esaret altına almak ve kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen işgalci güçlere karşı vermiş olduğu onurlu savaşın 30 Ağustos 1922 günü Dumlupınar’da taçlandırıldığı gün olan bugün büyük zaferinin 91’inci yılını gururla kutluyoruz.

Bu zafer ile Anadolu insanı, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, top yekün verdiği onurlu mücadelesini, milli birlik ve beraberliğini ve milleti ile bütünleşmiş kahraman ordumuzun gücünü tüm dünyaya göstermiş oldu.

Büyük Türk milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, inançlı mücadelesinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Her zaman bağımsız yaşamış ve yaşamaya da devam edecek olan milletimiz, kurtuluş savaşı ile bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuş ve yol göstermiştir.

Şanlı Kurtuluş Destanımızın yazıldığı, Hürriyet ve İstiklalimizin teyit edildiği büyük zaferin 91’inci yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi saygı ve minnetle, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”           

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.