banner461
banner195

Akaryakıt İstasyonlarında Yeni Düzenleme

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Ertaş, Enerji Piyasası Denetleme Kurulundan sorumlu müdürlerin istasyonlara bakması ve sorumlu müdür kontrol defterinin kaldırılması konusunda yeni bir kararın uygulamaya geçirildiğini söyledi.

Akaryakıt İstasyonlarında Yeni Düzenleme
06 Ocak 2014 Pazartesi 11:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Ertaş, Enerji Piyasası Denetleme Kurulundan sorumlu müdürlerin istasyonlara bakması ve sorumlu müdür kontrol defterinin kaldırılması konusunda yeni bir kararın uygulamaya geçirildiğini söyledi.

Ertaş, “PÜİS yönetimi olarak yoğun çalışmalarımız sonucunda EPDK’dan sorumlu müdürlerin 3 istasyona bakmasına ve sorumlu müdür kontrol defterinin kaldırılmasına yönelik enerji piyasası düzenleme kurulu karar almıştır. Söz konusu karar yönetmenlik değişikliğinin resmi gazetede yayınlanmasının ardından uygulamaya geçecektir. Sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.  

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmayı da değerlendiren PÜİS Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı, İş Adamı Musa Ertaş, “Akaryakıt fiyatlarında hızlı dalgalanmalar ve fiyat artışları olmaktadır, serbest piyasa ekonomisi doğrultusunda gelişmelerin doğal olduğunu, ancak ÖTV vergisinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Biraz ÖTV vergisini aşağıya çekilerek piyasayı rahatlatılması iyi olur kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.