banner461
banner195

Altıntaş İçini Döktü

17 Yıldır Nevşehir’de Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanlığı görevini sürdüren Ekrem Altıntaş, Nevşehir’de Engellilerimize yeterince sahip çıkıldığını düşünüyor musunuz? Skorumuza cevap verdi.

 Altıntaş İçini Döktü
04 Aralık 2014 Perşembe 16:55

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 17 Yıldır Nevşehir’de Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanlığı görevini sürdüren Ekrem Altıntaş, Nevşehir’de Engellilerimize yeterince sahip çıkıldığını düşünüyor musunuz? Sorumuza bakın nasıl cevap verdi.

“Sahip çıkılıyor desem yanlış, çıkılmıyor desem yalan söylemiş olurum” diyen Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Altıntaş, “Benim en büyük arzum ilimizde engelliler açısından yeni engeller ortaya çıkarılmasın. Örneğin trafik kazalarında yeni engelliler ortaya çıkarılmasın, örneğin bayanlar hamile iken sigara içip engelli çocukları dünyaya getirmesin. Örneğin insanlarımız iş kazalarında engelli kalmasın. Nevşehir’de engelli insanlarımıza yeterince sahip çıkılıyor mu sorunuza geldiğimde doğrusu yanlış ve yalan arasında kalıyorum. Zira çıkılıyor desem yanlış söylemiş, çıkılmıyor desem de yalan söylüyor olurum. 1997 Yılından bu yana bu derneğin Şube başkanlığını yapıyorum. O günden bu yana gördüğüm şey Sivil Toplum Kuruluşları hep Valilik, belediye ve kamu kurum ve kuruluşlarının destekleriyle ayakta duruyor. İş adamlarımızın ve esnafımızın desteği var. Bunu asla inkar edemem. Ancak yeterli değil. Bizim ilimizde mi böyle oluyor bilemiyorum ama STK’lara insanlarımızın bakış açısı biraz değişik” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.