banner461
banner195

“Amacımız Milli ve Manevi Değerlerine Sahip Çıkan Gençlik Yetiştirmek”

2014 Yılının son günlerinde Nevşehir’de faaliyete geçirilen İlim Yayma Cemiyeti ilimizde eğitim öğretim gören gençlerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak eğitim hayatlarına devam etmelerini de sağlamak amaçlı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 “Amacımız Milli ve Manevi Değerlerine Sahip Çıkan Gençlik Yetiştirmek”
17 Ocak 2015 Cumartesi 18:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2014 Yılının son günlerinde Nevşehir’de faaliyete geçirilen İlim Yayma Cemiyeti ilimizde eğitim öğretim gören gençlerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak eğitim hayatlarına devam etmelerini de sağlamak amaçlı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Avlanmaz, ilimizde ilk olarak 500 öğrenci kapasiteli bir öğrenci yurdu yaptırarak Üniversite öğrencilerinin barınma sorununa el atmayı planladıklarını söyledi.

Şube Başkanlığını kendisinin üstlendiği İlim Yayma Cemiyetinin Nevşehir Şube Yönetiminde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş’un (Başkan Yardımcısı) yanı sıra Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Nevşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Güneş ile Nevşehir Hayırlı Hizmetler Vakfı Başkanı da olan Şefik Çelebi’nin de yer aldığını kaydeden Avlanmaz, önümüzdeki günlerden itibaren İlim Yayma Cemiyetinin Nevşehir’de çok önemli projelere imza atacağını dile getirdi.

Nevşehir’de ilk olarak Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olan barınma sorununa yönelik bir proje hazırladıklarını söyleyen İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Avlanmaz, “Derneğimizin Nevşehir Şubesi 25 Aralık 2014 tarihi itibariyle faaliyete başladı. İlim Yayma Cemiyeti aslında ülkemizde 1951 yılından itibaren faaliyet gösteren bir dernek. Genel Başkanlığını İstanbul - Sarıyer eski belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün yaptığı derneğimizin kuruluş amaçlarının en başında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek. Ülkemizin 79 ilinde Şubesi bulunan İlim Yayma Cemiyetimiz yurt genelindeki 180 öğrenci yurdu ile binlerce öğrencimize destek oluyor. Çok köklü ve güçlü bir dernek olan İlim Yayma Cemiyetimizin Nevşehir’de de milli ve manevi değerlerine sahip çıkan gençliği yetiştirmek amaçlı önemli faaliyetleri olacak. Örneğin ilimizde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitemiz bünyesinde bulunan İlahiyat Fakültemize öğrenci yurdu yaptıracağız. Kız ve Erkek öğrencilerimizin ayrı ayrı binalarda barındırılacağı toplam 500 öğrenci kapasiteli bir öğrenci yurdunu faaliyete geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemize yakın bir alanda arsa arayışımız sürüyor. Bu yurdumuzun maddi finansmanı hazır durumda. En kısa zamanda arsa arayışlarımızı sonlandırarak en kısa zamanda inşaatına başlamayı istiyoruz. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim dönemine bu yurdumuzu faaliyete geçirerek Üniversitemizde eğitim öğretim gören yüzlerce gencimize barınma imkanı sağlayacağız” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 3 yıl önce
Allah senden razı olsun
Avatar
Vicdan... - 3 yıl önce
..... bahseden ahmet avlanmaz şehrin merkezinde dükkanlarını boş tutuyor kiraları fahiş söyleyerek piyasayı yükseltiyor. kiracılarından yüzde 200 zam isteyen adama bak sen
Avatar
alacasarlı - 3 yıl önce
ahmet bey mustafa hocam vedıgerarkadaslar allah hepınızden razı olsun
Avatar
:)))) - 3 yıl önce @alacasarlı
:))))
Avatar
arif - 3 yıl önce
üniversite sadece i̇lahiyat fakültesinden kurulu değil diğer fakültelerde de bir sürü yardıma muhtac bu vatanın evladı kız erkek öğrenci var niye illa ilahiyat diye ayırım yapıyorsunuz ne yaparsanız yapın geçmişiniz sizle beraber gelir bunu unutmayın
Avatar
kemali - 3 yıl önce
bu işlerle vitrin düzelmiyor ahmet bey,burası küçük yer herkes birbirini iyi biliyor
Avatar
Ortadirek - 3 yıl önce
Brainwashing
Avatar
adnan taşpınar - 3 yıl önce @kemali
önce adını soy adını yaz vitrin kim sen kimsin