banner461
banner195

Ankara'dan Gelen Fax ile Görevden Alınmıştılar

Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu üyeleri geçtiğimiz hafta ofiste toplantı ortasındayken,kendilerine gelen fax ile toplantı yarıda kesilerek, görevden alındıklarını öğrendiler...Şimdi ise konuya ilişkin açıklama bekliyorlar...

Ankara'dan Gelen Fax ile Görevden Alınmıştılar
31 Aralık 2013 Salı 15:02

banner143
banner134

 Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Kültür Ve Turizm Bakanlığı Bakanlığı tarafından görevden alındı.

Koruma Kurulu Başkanı Yüksel Dinçer ve Koruma Kurulu Başkan yardımcısı Gülsün Tanyeli koruma kurulu üyeleriyle toplantıdayken kendilerine Ankara'dan fax ile iletilmişti.

İddiaya göre; toplantı sırasında görevden alınma ile toplantıyı yarıda bırakan Koruma Kurulu Üyelerinin arasında Koruma Kurulu Başkanı Yüksel Dinçer ve Koruma Kurulu Başkan yardımcısı Gülsün Tanyeli' bulunuyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin temsilciliği olan Nevşehir'de davaları bulunuyor. Koruma Kurulunun kararlarının da bulunduğu dava süreçleri için Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan açıklama beklediklerini ifade etti. Hakkan: "Kültür Ve Turizm Bakanlığı Koruma Kurulunu görevden almayı uygun görmüş olabilir, yalnız bunun kamuoyuna açıklanması gerekçesinin bildirilmesi lazım. Koruma Kurulu üzerinde bir şaibe mi var ? Neden görevden alındığını öğrenmek için Bakanlığa yazı yazdık, bir an önce açıklama yapmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan: "Nevşehir Koruma Kurulu'na soruşturma açıldığı ve soruşturma neticesinde görevden alındığı duyumunu aldık. Nevşehir temsilciliği bilindiği gibi Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne bağlı. Bu nedenle de Koruma Kurulu2nun özellikle Dünya Mirasi Kapadokya'ya ilişkin bazı kararlarını yargıya taşımıştık. Kurul üyeleri hakkında yapılan soruşturma ve görevden alınma nedenleri dava süreçlerimiz için çok önemli. Bakanlığa resmi yazı ile soruşturma kapsamındaki müfettiş raporlarını sunduk. Cevap bekliyoruz" dedi.

Candan soruşturmanın dava süreçlerini de etkileyebileceğinin de altını çizerek Bakanlık'ca açıklama yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. Mimarlar Odası Ankara Şube Oda yöneticileri açıklama beklerken Koruma Kurulu üyeleri sessizliğini bozmuyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sizin fatih belediyesiyle - 4 yıl önce
yani ne farkınız var yine ucuz atlattınız yüzlerce garibanın suçu neydi sizin ruhsat verdiyiniz yerlerde kaç kişi hapis yattı bilmiyorsunuz sanırım aynı yerde yıkılıp yapılanlar nasıl olsa kitabına uyduruyorsunuz sizide allah kitabına uydurur güğne gelince suçları neymiş develede güler siz zengini korursunuz ve yargıyıda yanıtırsınız her kez sizleri çok iyi biliyor
Avatar
ali - 4 yıl önce
sagır sultan bile duydu neden görevden alındıklarını.uzaylılar bile biliyor sizmi bilmiyorsunuz mimarlar odası!guzelim yurdumda keske hep boyle guzel haberler okusak.