banner461
banner195

Arşiv Oluşturma Çalışmaları Sürüyor

Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Sonradanbulan, bölgedeki mübadil nüfusun belirlenmesi için il merkezinden başlayarak, ilçe, belde ve köylerde araştırmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 Arşiv Oluşturma Çalışmaları Sürüyor
22 Eylül 2014 Pazartesi 18:14

banner143
banner134
 Arşiv Oluşturma Çalışmaları Sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Sonradanbulan, bölgedeki mübadil nüfusun belirlenmesi için il merkezinden başlayarak, ilçe, belde ve köylerde araştırmalarını sürdürdüklerini söyledi.

2013 Yılının son aylarında kurulan derneğin 2014 yılında çeşitli konferans ve seminerler düzenleyerek bölgedeki mübadil geleneğinin yaşatılmasına önemli katkılar sağlayacağına dikkat çeken Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Sonradanbulan, faaliyetler esnasında üye sayısını ciddi bir oranda artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Sonradanbulan, “En büyük amaçlarımızdan biri de bölgemizde mübadil nüfusun belirlenmesi olacak. İl merkezi başta olmak üzere ilçe, belde ve köylerimizde araştırmalarımız sürüyor. Bu araştırmalarımız esnasında üye sayımızı daha da artırmayı planlıyoruz. Mübadil kültürünün tanıtılması amacıyla yıl içerisinde çeşitli konferans ve seminerlerde düzenleyeceğiz. Araştırmalarımız esnasında ayrıca varmak istediğimiz bir başta nokta ise bölgemizin bir mübadil arşivinin oluşturulması olacak. Bu konuda halkımızın derneğimize olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.