banner461
banner195

Avanos İlçesi Sanat Eserleri ile Donatılıyor

Seramik heykeller Avanos’un muhtelif mekanlarına yerleştirilmeye devam ediyor.

Avanos İlçesi Sanat Eserleri ile Donatılıyor
08 Eylül 2016 Perşembe 12:35

banner143
banner134
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, 9. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu kapsamında, “Dış Mekan Seramikleri” teması ile yapılan seramik heykeller Avanos’un muhtelif mekanlarına yerleştirilmeye devam ediyor.
 
9. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu kapsamında, “Dış Mekan Seramikleri” teması ile yapılan sempozyumda uluslararası katılımla ortaya çıkarılan eserlerden bir yenisi daha Avanos’ta kamusal alana yerleştiriliyor.
 
Polonya, Romanya, Tunus, Hırvatistan, Letonya ve Türkiye’den sanatçı-akademisyen ve çok sayıda Avanoslu çömlek ustasının katılımcı olarak yer aldığı etkinlik kapsamında ortaya çıkarılan büyük boyutlu seramik eserler, Belediyemiz tarafından Avanos’a kalıcı olarak yerleştirilmesine devam ediliyordu. Heykellerin bir kısmı Kızılırmak kenarındaki gezinti alanlarına,  Spor ve Kültür parka yerleştirilmişti. Avanoslu çanak ustası Aydın Afacan tarafından yapılan dış mekan seramik heykeli de bu çerçevede, Avanos Belediyesi Hizmet Binası önündeki kavşağa yerleştirildi.
Önümüzdeki günlerde Hastane önündeki kavşağa da bir dış mekan seramik heykel yerleştirilecek.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.