banner461
banner195

Avanos İlçesinde Çevre Düzenlemesi Yapılıyor

Nevşehir'in Avanos ilçesinde Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Sokak Hayvanları Barınağı ve Rehabilitasyon merkezi önündeki alanda çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları yapılmak üzere iş makineleri ile tesviye ve tasfiye çalışmaları yapılıyor.

Avanos İlçesinde Çevre Düzenlemesi Yapılıyor
08 Mart 2015 Pazar 13:18

banner143
banner134
Nevşehir'in Avanos ilçesinde Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Sokak Hayvanları Barınağı ve Rehabilitasyon merkezi önündeki alanda çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları yapılmak üzere iş makineleri ile tesviye ve tasfiye çalışmaları yapılıyor.Gülşehir yolu istikametinde, kara yolunun sol kısmında kalan ve barınak merkezinin önündeki saha içerisinde yeşillendirme ve ağaçlandırma yapmak üzere hazırlık çalışmaları yürütülüyor.

Öncelikle moloz, hışır ve toprak birikintileri alandan tasfiye edilirken zemin düzeltiliyor. Daha sonra bahçe toprağı ile yeşillendirmeye uygun hale getirilecek olan çalışma bölgesine Kızılırmak’tan temin edilecek su ile sulama sistemi, çim ekimi ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak görsel bir güzellik kazandırılacak.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.