banner461
banner195

Avanos Paşabağı’na Kaymakam Eldivan El Atıldı

Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Paşabağı Ören yerinde yapılan Çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Avanos Paşabağı’na Kaymakam Eldivan El Atıldı
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:51

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Paşabağı Ören yerinde yapılan Çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan’ın Paşabağı ziyaretinde Çavuşin Köy Muhtarı Halil Çopur,  Paşabağı Merkez Karakol  Komutanı Kd. Bşçvş Veli Karaduman eşlik etti.

Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Kültür Bakanlığınca 2013 yılında başlatılan Paşabağı Ören yeri Çevre düzenleme çalışmaları tamamlandığında Paşabağının çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını bölgeye örnek olacağını belirterek,  burada Ekmeğini kazanan esnaflarımızın da  bir Kooperatif çatısı altında birleşmeleriyle de kazançlarının daha çok artacağını belirtti.

Kaymakam Eldivan, Doğal Taşlarla Yeni yapılacak olan bu  komplekste  ziyaretçi karşılama merkezinde satış birimlerinin Paşabağında kooperatifleşmiş esnafa belli bir kira karşılığı tahsis edileceğini bunun  yanı sıra bölgenin ve alanın tanıtılacağı sergileme, sinevizyon, kafeterya ve tuvaletlerin yer alacağını yer yer dinlenme alanlarının bulunacağı ahşap yürüme yolları ile bölge daha konforlu bir şekilde gezilebilecek.  Çalışmalar bittiğinde de  Paşabağı - Zelve yolunun daha kuzeye alınmasıyla şimdiki kullanılan yol araç trafiğine kapatılacak bu yol sadece yaya olarak geçilebilecek araçların peri bacalarına zararı vermesi de engellenmiş olacak dedi.

Kaymakam Eldivan, Türkiye’de tek olan Kaya oyma Jandarma Karakolunu  ziyaret ederek burada görevli askerlerle bir süre sohbet etti. Daha sonra  Paşabağı esnafı ile bir araya gelen Kaymakam Eldivan esnafların sorunlarını dinledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.