banner461
banner195

Avanos ta İnce Eksiklikleri Giderebilecek mi?

2014 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde belediye yönetimini AK Partiden devralan başkan İnce 2006 yılında yazdığı ve Avanos'u ele alan yazısının bir bölümünde Avanos'taki Turizm faaliyetlerine değinerek şu tespitlerini paylaşmıştı...

Avanos ta  İnce Eksiklikleri Giderebilecek mi?
07 Nisan 2015 Salı 13:45

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2014 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde belediye yönetimini AK Partiden devralan başkan İnce 2006 yılında yazdığı ve Avanos'u ele alan yazısının bir bölümünde Avanos'taki Turizm faaliyetlerine değinerek şu tespitlerini paylaşmıştı: " Şimdilerde Avanos sakin. Onu gezmek daha kolay. Gerçekte sakinliği, pek hayra alamet değil. Ziyaretçileri azaldı Avanos’un. Yaşam, belki de irtifa kaybediyor Avanos’ta. Kabahat onda da değil aslında. Turizmin motoru yerli-yabancı turlar büyük ölçüde girmiyor Avanos’a. Hayatın ve doğanın güzelliğine rağmen, ekonominin dinamosu geleneksel el sanatları ve sektörler zor durumda şimdi…Sevdalısı Kızılırmak iştahsız akıyor bir süredir…Yavuklusunun haline üzülür gibi sanki…Ve kim bilir, suyu azalmış o nedenle ve hayata küsmüş belki de!" 

Şimdi özellikle turizm esnafı Başkan ince'nin kendi tespitlerinde belirttiği eksiklikleri gidermek için yapacaklarını merak ediyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.