banner461
banner195

Avanos ta Otellerin artan yemeği hayvanlar için toplanıyor

Nevşehir’in Avanos ilçe Belediyesi ekipleri tarafından üç büyük otelin ve bir işletmenin artık yiyecekleri toplanarak, kazlara ve köpeklere veriliyor.

Avanos ta Otellerin artan yemeği hayvanlar için toplanıyor
10 Aralık 2014 Çarşamba 20:10

banner143
banner134
Nevşehir’in Avanos ilçe Belediyesi ekipleri tarafından üç büyük otelin ve bir işletmenin artık yiyecekleri toplanarak, kazlara ve köpeklere veriliyor.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet sürdüren hayvan barınağı “yiyecek israfının önlenmesi” ve “bakıma muhtaç hayvanların besin ihtiyaçlarının karşılanması” amacıyla hayata geçirdiği proje ile ilçedeki 3 büyük otel ve 1 ticari işletmeden geriye kalan artık yiyecekleri topluyor. Bu proje ile soğuk havalarda Kızılırmak’ta yaşayan kaz ve ördekler ile hayvan barınağında rehabilitasyonları süren sokak köpeklerine yiyecek temin ediliyor.Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzman Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu, “Avanos’ta park- bahçe ve yeşil alan bakımlarının yanı sıra doğa ve hayvan dostu sosyal sorumluluk projelerine yönelik imkânlarımız dâhilinde çalışmalar da yapıyoruz. Bu kapsamda, 3 otel ve bir ticari işletme yemek artıklarını çöpe atmayarak bize destek sunuyor. Hayvan barınağında yiyecek haricinde en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemeler arasında temizlik malzemeleri, ilaçlar ve ameliyathanemizde sıkça kullandığımız dezenfektan gibi malzemeler başta geliyor. Bazı insanların hayvan korkuları bu hayvanlar üzerinde linç hareketlerine dönüşüyor. Buradaki hayvanlara sokak hayvanı demekte çok doğru değil. Çünkü bunlar sokakta doğmuş ve büyümüş hayvanlar değil. Birçoğu terkedilmiş ve sokağa atılmış hayvanlar. Köyler ise bu terkedilmiş köpeklerin kaynağıdır. Neyse ki zaman zaman güzel şeylerde yaşıyoruz. Barınağa gelen insanlar kısırlaştırılmış, bütün aşıları yapılmış hayvanlara bakıp içlerinden kendilerine en uygun olanını alıyor. Bu anlamda yavrulara ise rağbet daha büyük oluyor” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.