banner461
banner195

Avanos Zabıtası Kayıp Eşyaları Sahiplerine Ulaştırıyor

Avanos Belediyesi Zabıta ekipleri ilçemizdeki buluntu eşyaları, gerek Belediyeye gerekse Zabıta bürosuna bırakılması durumunda sahiplerine ulaştırıyor.

Avanos Zabıtası Kayıp Eşyaları Sahiplerine Ulaştırıyor
23 Haziran 2016 Perşembe 01:56

banner143
banner134
Avanos semt pazarının kurulduğu Cuma günleri ve hafta sonu dinlenme alanlarındaki insan yoğunluğunda birçok eşya vatandaşlar tarafından düşürülmek veya unutulmak suretiyle kayıp ediliyor. Bu eşyaları bulan kişiler tarafından Belediyeye getirilerek bırakılan eşyalar, Avanos Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından araştırılarak sahiplerine ulaştırılıyor.

Kayıp eşyalar içerisinde en çok cüzdan, telefon, anahtar ve çanta gibi eşyalar yer alıyor. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte açık alanlarda unutulan eşyaların sayısında da büyük artış gözleniyor. Bu nedenle Avanos Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların önemsedikleri eşyalarının bir kenarında mutlaka iletişim numarası yazmalarını kendilerine kolay ulaşılabilmesi açısından tavsiye ediliyor.

Eşyalarını kaybeden vatandaşlarımızın ilk durağı da yine Avanos Zabıta Müdürlüğü oluyor. Bazen il dışında ikamet etmelerine rağmen ortak bir tanıdığa ulaşılması sonucu, üzerinden bir yıla yakın bir zaman geçen cüzdan dahi sahibini bulabiliyor. Yıl içerisinde çok sayıda kayıp eşya bu şekilde sahibine ulaştırılıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.