banner461
banner195

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva Ünver'i Ziyaret Etti

Azerbaycan Milli Meclisi’nde Ovuz Milletvekili olarak görev yapan Ganire Paşayeva, beraberindeki bir heyet ile Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva Ünver'i Ziyaret Etti
31 Ekim 2013 Perşembe 19:11

banner143
banner134

 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ziyaretten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin kardeşlik içerisinde yürütüldüğünü ifade eden Ünver, başta kültür, eğitim ve ekonomik olmak üzere bir çok alandaki ilişkinin bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesinden yana olduklarını belirtti.

Ürgüp FM sahibi Ayşe Paslanmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Paşayeva, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik düzeyinin daha da geliştirilmesi için çaba harcadıklarını söyledi.

Azerbaycan Milli Meclisi Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu üyesi ,Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları'nın üyesi Ganire Paşayeva, Nevşehir’e davet edilmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,ziyaretin anısına Paşaveya’ya Avanos el sanatları ürünü olan Hitit anforası takdim ederken,Paşayeva’da Ünver’e üzerinde Azerbaycan’daki Kız Kulesinin motifle işlendiği bir tabak hediye etti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.