banner461
banner195

Başkan İnce TOKİ Projesinin Üstesinden Gelebilecek mi?

Nevşehir’de bazı ilçelerde yükselen TOKİ konutları Avanos ilçesinde de yükselebilecek mi, CHP’li başkan İnce Toplu Konut İdaresinin yurt genelinde ve ilimizde inşa ettiği konutları Avanos ilçesinde de ilçe halkının hizmetine sunabilecek mi?. Bu soruların cevap bulması açısından 2015 yılı önemli.

 Başkan İnce TOKİ Projesinin Üstesinden Gelebilecek mi?
23 Ocak 2015 Cuma 17:40

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bazı ilçelerde yükselen TOKİ konutları Avanos ilçesinde de yükselebilecek mi, CHP’li başkan İnce Toplu Konut İdaresinin yurt genelinde ve ilimizde inşa ettiği konutları Avanos ilçesinde de ilçe halkının hizmetine sunabilecek mi?. Bu soruların cevap bulması açısından 2015 yılı önemli.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren TOKİ Konutları için gerekli girişimlerde bulunmayı sürdürdüklerine değinen Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Konutların yapılabilmesi için bakanlığa önerilen ve imar değişikliği gerektiren alan konusunda yaşanan sıkıntıların bir an önce giderilerek bu konunun çözüme kavuşturulması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü ifade etmişti.

Başkan İnce, “TOKİ ile ilgili bizden önce yazışmalar yapılş. Eski Kayseri yolu üzerinde bir alan belirlenmiş. Söz konusu alan ile ilgili bir takım imar değişikliklerin yapılması kararlaştırılmış. 2013 Yılından bu yana da bir gelişme yok. 2 Kez kültür ve turizm bakanlığına gittim. Muhtelif planlar konusunda ölçüşmeyen hususlar var. Özellikle mevcut planlarla Ankara’daki planlar arasında bir bütünlüğün olmadığını gördük. Yetkililerle konuyla ilgili görüşmelerimizde sadece Avanos için değil, Türkiye’nin benzer bölgeleri için imar değişikliklerinin masaya yatırılarak önümüzdeki zaman diliminde değerlendirileceği ifade edildi. Şu durumda imar değişikliği konusunda bir gelişme yaşanamadığı için TOKİ konusunda da herhangi bir gelişme yok. Görüşmelerimiz devam ediyor. Herkes şunu bilmeli ki imar değişikliği konusunda bakanlıkla gerekli yazışmalar tamamlandığında ve imar değişikliği gerçekleştirildiğinde mutlaka TOKİ konutları konusunda gereken adım tarafımızdan atılacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vay avanosum vay - 3 yıl önce
Avanos için ne projem var hiç birşey yapmadın eski evler duruyor TOKİ yok Avanos halkı ne yapacak lafla halkçılık olmuyor bay başkan bu iş senin işin değil anla
Avatar
MORUK - 3 yıl önce @akpli
ni̇ye sen nevşehi̇ri̇ sevmi̇yor musun .
Avatar
akpli - 3 yıl önce
Eğer avanosa Toki yapılırsa akp ye bidaha oy vermem
Avatar
ahmet eren - 3 yıl önce
sayın başkanım vatandaşı mağdur edecekseniz yapılış tarihi bitiş tarihi teslim tarihi olmayan bi projeyi hiç yapmayın daha iyi sözünün eri idareciler yapsın bu işi nevşehir merkez 419 u bekliyoruz biz teslim tarihini 1 sene geçti daha ne zaman da verecekler belli değil 1,5 seneye yaklaşan 500 tl kira parasını biz kimde alacağız sözünüzde durursanız siz kazanırsınız...................