banner461
banner195

Belediye Gitti, Kardeşlikte Bitti

Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesinin nüfusu 2 binin altında kalması ve kapatılması Yunanistan’ın Nea Flogita beldesi ile kardeş şehir ilişkilerinin de noktalanması anlamına geldi.

Belediye Gitti, Kardeşlikte Bitti
06 Haziran 2014 Cuma 17:36

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesinin nüfusu 2 binin altında kalması ve kapatılması Yunanistan’ın Nea Flogita beldesi ile kardeş şehir ilişkilerinin de noktalanması anlamına geldi.  

Suvermezli bir iş adamı tarafından beldeye yakın bir alanda kurulması planlanan meslek yüksek okulunun nimetlerinden de büyük ölçüde yararlanamayacak olan belde halkı, bir yandan da Yunanlı kardeşinden oldu.

Yunanistan ile Türkiye arasında ki ilişkilerin gün geçtikçe büyüdüğünü dile getiren Suvermez Eski Belediye Başkanı Yaşar Özdemir, Suvermez kasabası ile Yunanistan’ın Nea Flogita beldesi arasında yapılan iki kardeş belediye anlaşmasının mutluluğunu yaşıyoruz derken,

“Mübadele döneminde Yunanistan’a yerleşen eski komşumuzla olan ilişkilerimiz ve tarihsel kültürel paylaşımlarımız neticesinde geçtiğimiz yıl gittiğimiz Yunanistan’ın Nea Flogita kasabasında kendilerine gösterilen yakınlık ve ilgi için büyük memnuniyet duyduk” diyerek iki belde arasındaki kardeş şehir ilişkilerini özetlemişti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.