banner461
banner195

Bu Haber Nevşehirli sürücüleri rahatlatacak

Nevşehir de trafik cezalarından dertli sürücüler için müjdeli haber...Sürücüleri rahatlatacak bu flash gelişme tasarı olarak Meclise sunulduğu ifade edilirken henüz tasarı meclisten geçmesede hız limitlerinde muzdarip sürücüler büyük bir umutla yeni gelişmeleri bekliyorlar...İşte Nevşehir için şehir içi ve dışı hız limitleri şöyle...

Bu Haber Nevşehirli sürücüleri rahatlatacak
21 Şubat 2014 Cuma 14:35

banner143
banner134
Bu Haber sürücüleri rahatlatacak...

Nevşehir de şehir içi hız limiti 50 km, üst sınır 55 km iken,Nevşehir’in
 ilçelerle bağlantılarında 110 km olan hız limitinde üst sınır 122 ticari araçlarda ise bu durum değişiyor… 

Hız sınırıyla ile ilgili flaş gelişme! Sürücülere müjdeli haber geliyor...

      Yerleşim yerleri içindeki ana yollarda hız sınırı 90 kilometreye çıkarıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Hamza Altıntaş, Resmi Gazete'de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle, yerleşim yeri içindeki ana yollarda hız sınırının arttırılmasını AA muhabirine değerlendirdi.

Altyapısı uygun olmayan ara yollarda hız sınırının 50 kilometre olarak korunduğunu anlatan Altıntaş, "Yerleşim yeri içinden geçen bölünmüş devlet ve il yolları, belediyelerin yapım ve bakımından sorumlu olduğu, taşıma kapasitesi yüksek, can ve mal güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alındığı ana yollarda UKOME ve il trafik komisyonlarının 20 kilometre olan hız limitini arttırma yetkisi 32 kilometreye çıkarıldı" dedi.

 Büyükşehirlerdeki ana yollarda şu anda trafik hızının 50 kilometre olduğunu hatırlatan Altıntaş, "Otomobiller için ise 50 artı 20 kilometreydi. Ancak bu sınır trafiğin akışını bozuyordu. Diğer ülkelerde yaptığımız araştırmalarda gerekli tedbirlerin alındığı ana yollarda trafik hızının artırılabildiğini gördük. Bu nedenle bir çalışma yaptık ve hız sınırı her bir araç için 50 kilometre artı 32 kilometre daha artırılabilir hükmünü koyduk" diye konuştu.

 

UKOME ve il trafik komisyonları belirleyecek

Polisin hız cezası yazarken sürücüye yüzde 10 oranında bir opsiyon da tanıdığını anımsatan Altıntaş, bu opsiyonla birlikte şehir içi ana yollarda hız sınırının 90 kilometreye çıkarıldığını söyledi. Altıntaş, "Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerimizde sürücülerimiz 70 hız sınırını ihlal ediyordu. Biz bunu makul bir düzeye çıkarttık. Denetimlerimizi gönül rahatlığıyla yapacağız" dedi.

Amaçlarının şehir içinde kalan ana yollarda trafik akıcılığını sağlamak olduğunu vurgulayan Altıntaş, "Hız sınırı her araç için 90 kilometreye çıkarılabileceği gibi azami 90 kilometre olmak üzere ayrı sınıftan araça farklı hız sınırı da getirilebilir. Buna illerdeki UKOME ve trafik komisyonları karar verecek" dedi.

Hızı arttırma yetkisinin UKOME ve trafik komisyonlarında bulunduğunu belirten Altıntaş, bu kurulların uygun gördüğü yollarda hız sınırını bu günden itibaren 90'a çıkarma yetkisine sahip olduklarını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
yanı mesela forum yanındakı cevre yolu 90mı olacak
Avatar
FIRAT - 4 yıl önce
geçti borun pazarı sür eşşegini taylant a.1000 tl ceza odedik 4 ayda bizede yazık.
Avatar
ali - 4 yıl önce
mazot pahalı azyaksın diye 2700 devir gidiyoz 4. viteste 90 yapıyor nasıl olacak anlamadım
bidene bakan geliyor 15 araba peşinde merkezden 100 nen gçiyo bir şey olmaz biz 60 nan giderik ceza bakanın bizdenfarkıne o uzaylımı tekfarkı devlete sırtını dayamış devlette bize sırtını dayamış geçiniyor vergi ustüne vergi zam üstüne zam
Avatar
kazıküstüen kazık - 4 yıl önce
yediğimiz kazıklar ne olacak türkiyede adalet bumu yani
Avatar
baymufettis - 4 yıl önce
Bu haberin Nevsehirli sürücülere hiç etkisi yok. Ortada ukome karari yok. Haber yaparken biraz özen gösterin sadece başlıktan ibaret olmasın.
Avatar
vehbi - 4 yıl önce
eşşek alacam radar yok mozot petrol yok bandurol yok trafik polisi yok 500 kilo saman 5 kile arpa