banner461
banner195

Bu Hesaba Servisçiler Ne Diyecek?‏

Nevşehir’de hız kesmeden devam eden öğrenci servisi tartışmasına her gün yeni bir boyut ekleniyor.

Bu Hesaba Servisçiler Ne Diyecek?‏
22 Eylül 2014 Pazartesi 14:46

banner143
banner134

 BU HESABA SERVİSÇİLER NE DİYECEK?

Nevşehir’de hız kesmeden devam eden öğrenci servisi tartışmasına her gün yeni bir boyut ekleniyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Fib Haber’de yayınladığımız bir servisçinin mektubunun ardından bugün de servis mağdurlar ilginç bir çıkışta bulundular.

Nevşehir’de Öğrenci Servisi Mağdurları Dayanışma Platformu” adı altında Facebook’ta bir sayfa açan veliler, bugün ilginç bir matematik hesabıyla servis sektöründeki “tatlı kâr”a dikkat çekmişler. 

Facebook sayfasında paylaşılan matematik hesabında okulların bir eğitim ve öğretim yılında hafta sonu tatilleri, bayram ve resmi tatiller dışında net 180 (6 ay) gün açık olduğu; servisçilerin ise velilerden toplam 270 günlük (9 ay) ücret aldıkları vurgulanmış. Yapılan hesaplamada örneğin bir velinin aylık 100 TL’den 9 ayda 900 TL servis ücreti ödediği; bu durumda çocuğunun okula gidip geldiği net-toplam 180 gün için servise günde 5 TL ödediği sonucuna ulaşılmış.

Nevşehir’de Öğrenci Servisi Mağdurları Dayanışma Platformu’ndaki söz konusu paylaşımda bu duruma dikkat çekilerek “Böyle tatlı kâr nerede var?” diye sorulmuş. 

Sayfada ayrıca “Net 180 gün (6 ay) öğrenci taşıyıp, 270 gün (9 ay) ücret alan öğrenci servisleri bu hesaba çok bozulacaklar. Şehir içi dolmuşlar öğrenciyi 140 Kuruşa (1,4 TL) taşırken, servisler 250 Kuruşa (2,5 TL) taşıyor. Üstelik bir aylık ücreti de peşin alıyorlar. Gerçekleri ifşa etmeye, haksızlığa karşı durmaya devam ediyoruz. Bizi takip edin...” şeklinde ifadelere yer verilmiş.

Bakalım öğrenci servisi mağdurlarının bu ilginç matematik hesabına servisçilerden nasıl bir tepki gelecek?


Fibhaber.com

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet USLUP - 4 yıl önce
o hesabı yapan arkadaşlar bir de bunun hesabını yapsınlar bu servisciler 9 ay çalışıp 1 yıllık bandrol sigorta vergi ödediklerini hesabını bir yapsınlar bazı art niyetli kişilerin işine gelmedi takamıyacaklar servis parasını 2 yıl önceki alaçaklar duruyor ödemiyorum kardeşim diyenlerin zoruna gitti ben diyemiyorum ama bandrol sigorta vergi petrole abi bana takdılar bende size takaçam alışıldı tabi 3 ay a firmasına taşıt coçuğu tak ona bi gel bu tarafa 3 ay b firmasına taşıt coçuğu bi de ona tak ne güzel dünya kapılarının önünden alınıp kapılarının önüne iniyor coçuklar her geçen gün daha kaliteli bir taşımacılık anlayışı ile hizmet etmeye çalışılıyor ama önüne taş koymak isteyen çok inşallah başarayamıcaksınız.
Avatar
Bir Yıllık Masrafı 9 Ayda mı Alıyorsunuz? - 4 yıl önce @Mehmet USLUP
mehmet uslup, yazdıkların itiraf gibi olmuş. yani minibüsün 12 aylık masrafını,şoförün aylığını sigortasını hesaplayıp velilerin sırtına sarıyorsunuz galiba.
Avatar
Tam Destek - 4 yıl önce
nevşehirde öğrenci servisi mağdurları dayanışma platformu
https://www.facebook.com/pages/nev%c5%9fehirde-%c3%96%c4%9frenci-servisi-ma%c4%9fdurlar%c4%b1-dayan%c4%b1%c5%9fma-platformu/550193388415756
Avatar
Kendin götür kardeşim - 4 yıl önce
Kim nazına oynar haylaz bebelerin kardeşim işine gelirse helal hoş olsun Servisçikere bir kalite geldi Hasan Bşk da teşekkürler
Avatar
Öğrenci - 4 yıl önce
Kalite hizmete değil fiyatta. Hasan Bşk servislerin fiyatını artırdı sizi tekel yaptı tabi teşekkür edersiniz......
Avatar
Hadi - 4 yıl önce
ünver tavrını yine zenginden ,güçlüden yana koymuş,halk onun için seçimden seçime lazım olacak bir ayrıntı
Avatar
öğrenci - 4 yıl önce
şimdiye kadar hangi memlekette görülmüş serviscilerin tekel yapıldığı bunlar hep hasan ünverin başının altından çıktı !! bir işde rekabet olmazsa o işten tat alamazsınız
Avatar
ali veli - 4 yıl önce
hasan paşam böyle buyurdu:))