banner461
banner195

Bütünlüğünün Sağlanmasına Her Zaman Desteğiz

İlimiz Nevşehir'deki Ponza ve Bims sektöründeki sorunların ortadan kaldırılması, bu her iki sektördeki işverenlerin bir araya getirilerek bir bütün halinde ürün pazarlamalarının yapılması gibi düşüncelere her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da olmayı sürdüreceklerini kaydeden İş Adamı Musa Ertaş, şu açıklamalarda bulundu.

 Bütünlüğünün Sağlanmasına Her Zaman Desteğiz
16 Ocak 2015 Cuma 16:51

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İlimizdeki Ponza ve Bims sektöründeki sorunların ortadan kaldırılması, bu her iki sektördeki işverenlerin bir araya getirilerek bir bütün halinde ürün pazarlamalarının yapılması gibi düşüncelere her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da olmayı sürdüreceklerini kaydeden İş Adamı Musa Ertaş, “Biz iş adamları olarak ilimizdeki bims ve ponza sektöründeki sorunların bu işe emek verenlerin de katkılarıyla çözülmeye gayret edilmesine sevindik. Dedeman otelinde yapılan son toplantıda bu konuyla ilgili ciddi ifadeler ortaya çıktı. İyi bir organizasyon yapılmıştı. Bu tip toplantıların yaygınlaştırılmasını ve sektörün içerisinde bulunduğu sorunların en alt seviyeye indirilmesini istiyor ve bekliyoruz. Ponza ve bims gibi öz değerlerimizin hak ettiği ölçüde değer bulması bu iki sektörde faaliyet gösteren tüm iş adamlarımızın en büyük isteğidir” dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansında genel sekreter Dr. Selim Biçen’in görevden alınmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan İş Adamı Ertaş, “Sayın genel sekreterin görevden alındığı haberleri üzerine benim bir iş adamı olarak ilk aklıma gelen konu şu ana kadar gerek bizim faaliyet gösterdiğimiz alanlarda yapılan çalışmaların, gerekse ilimizin kalkınması yönündeki çalışmaların aksayıp aksamayacağı oldu. Kendisinin yerine getirilecek ismin yapılan ve yapılması öngörülen çalışmaları devam ettirip ettiremeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak benim dikkatimi çeken bir başka konu ise, Ahiler Kalkınma Ajansının merkezi Nevşehir olmasına karşın ilimizin bu merkez olma avantajını yeterince kullanamadığını düşünüyorum. Sanki merkez olma avantajı bizim elimizde değil de bir başka yerde gibi bir hava var. Örneğin kalkınma ajansının ilimizde bulunması itibariyle iş adamlarımızın proje üretmeleri konusunda yeterince teşvik edildiği kanaatinde değilim. Eğer ajans yetkilileri oturdukları yerden iş adamlarımızdan proje bekleyeceklerse Nevşehir’de ne yazık ki sıkıntı yaşanır. İş adamlarımızı teşvik etmeliler. Proje getirsinler diye iş adamlarımızı bekleme fikri yanlış” diye konuştu.    


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.