banner461
banner195

Çanakçıların Sorunları İnce ve Topçu’nun Kucağında

Nevşehir’in en önemli el sanatları ürünü olan Çanak Çömlekçi esnafının sorunları yeni göreve seçilen iki ismin adeta kucağında.

 Çanakçıların Sorunları İnce ve Topçu’nun Kucağında
08 Nisan 2014 Salı 17:28

banner143
banner134

 Çanakçıların Sorunları İnce ve Topçu’nun Kucağında

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in en önemli el sanatları ürünü olan Çanak Çömlekçi esnafının sorunları yeni göreve seçilen iki ismin adeta kucağında.

Cumhuriyet Halk Partisinden Avanos belediye başkanlığına seçilen İsmet İnce ve Çanak Çömlek ustası iken şimdilerde İl genel meclisi üyeliğine seçilen Şaban Topuz’un yıllardır dile getirilen çanak çömlek esnaflarının sorunlarına bu dönemde çözüm bulma gayreti içerisinde olmaları bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere yıllardır Çanak Çömlek esnafları; mevcut atölyelerin büyütülmesi, ilçedeki tekelleşmenin önüne geçilmesi, çanak çömlek yapımında kullanılan toprağın içerisindeki kireç’in bertaraf edilebilmesine yönelik laboratuar kurulması, toprak teminin de esnafa yeni kolaylıklar sağlanması gibi isteklerini hep dile getiriyordu.

5 Yıl süreyle belediye başkanlığı koltuğunda oturması beklenen Başkan İsmet İnce ve İl genel Meclisi üyesi, Çanak Çömlek Ustası Şaban Topuz’un bu konuda neler yapabileceklerini ilerleyen günler gösterecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.