banner461

Canan Karatay Nevşehirlileri Kızdırdı

ATV’de yayınlanan Zahide İle Yetiş Hayata programında konuşan Canan Karatay, pekmez kanser yapıyor diyerek hiçbir bilimsel kanıtı olmayan iddia ortaya attı.

banner503
Canan Karatay Nevşehirlileri Kızdırdı
06 Şubat 2015 Cuma 08:37

banner143
banner134

 ATV’de yayınlanan Zahide İle Yetiş Hayata programında konuşan Canan Karatay, pekmez kanser yapıyor diyerek hiçbir bilimsel kanıtı olmayan iddia ortaya attı.

Nevşehir’in yöresel yiyecekleri arasında gelen pekmez yüzyıllardan bu yana sadece Nevşehir’de değil, tüm Türkiye’de severek tüketilen oldukça faydalı, kan yapıcı bir yiyecektir. Nevşehirli bir ailenin kahvaltı sofralarından eksik etmediği pekmez, başta Çat beldesi olmak üzere Nevşehir ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

Ancak bugün televizyonda konuşan Canan Karatay “ Pekmez yemiyoruuzzz, Pekmez Kanser Yapar” diyerek hiçbir bilimsel dayanağı olmayan üstün bilgisini konuşturdu. Buradan Canan Karatay’a soruyoruz;

Bunu derken pekmezden geçimini sağlayan aileleri hiç mi düşünmemiştir.

Pekmezin kanser yaptığı nerede kanıtlanmıştır.

Yoksa sadece tatlı olduğu için mi, Kanser yapıyor demiştir.

Adına ayet bile inen, faydasından Kur’an-ı Kerim’de de bahsedilen arı balına bile kanser yapar diyen Karatay’ın, mantığı tatlı şeyler zararlıdır. Mantığı değil midir?

Canan Karatay, kendi kitabını satması adına sürekli zararlı bildiğimiz şeyleri yararlı, yararlı bildiğimiz şeyleri de zararlı gibi göstermeye çalışmaktadır.

Üzüm Pekmezinin Faydaları.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Üzüm Pekmez’inin faydalarını sayarken,

Yoğunlaştırılmış antioksidanlarca zengindir

“Kanser ’den korunmada, yaşlanmayı geciktirmede ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir. Bu yüzden emziren anne, ve hamilelerde üzüm pekmezini muhakkak öneriyoruz.

Vücut için gerekli mineral desteğini sağlar.

Canan Karatay Özür Dileyip Pekmezin Faydalarını Anlatmalı

Canan Karatay sırf kitabı satsın, reyting alıyım uğruna birçok faydalı yiyeceği kötülemektedir. Karatay’ın böyle demesi üzerine yıllardır pekmez kaynatan Kadriye teyzeye pekmezin zararlı söyledik. Bize verdiği cevap “Ben 75 yaşındayım, 65 senedir ben pekmez kaynatıyorum her sabah ben, eşim pekmezle kahvaltı yapıyoruz. Pekmez bizim buraların olmazsa olmaz yiyeceğidir. Bizler kışın hasta olmamak için pekmezi suyla karıştırıp içeriz. Söylediklerinin doğru olduğuna inanmıyorum dedi.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 5 yıl önce
ya ne yesek kusur bulacaklar onlar doğal yiyeceklerimizi bitirip bizi israile muhtaç edecekler
Avatar
Glikoz - 5 yıl önce
karatay glikozu zehir olarak görüyor. glikozulu besinleri doğal olsa bile negatif görüyor. pekmez in kanser yaptığına inanmıyorum. ama hastaneler şeker hastası dolu.. sağlıklı günler dilerim herkese...
Avatar
sevban - 5 yıl önce
pekmez yeseydin betin benzin renkli olurdu madem okadar iyi beslendin neden yaşlandın. bırak doğaya kendini.sizlerin söyledikleriniz hepten doğru olsaydı dünya nüfusu 10.000 kişiyi geçmezdi
Avatar
bahrigül - 5 yıl önce
aman tanrım
Avatar
HÜO - 5 yıl önce
suç karatayda değil bizde okumuyoruz sonra ağzimiz açik karatay gibi başina prof gelmiş insanlari dinliyoruz onlarda bize pekmezide yasaklar balida yasaklar lütfen okuyalim
Avatar
hasbinallah - 5 yıl önce
eccik bekmez yiyeydin yaşıtların gibi podyumlarda olurdun pis moruk
Avatar
dobra - 5 yıl önce
aklı olan pekmez yer olmayan elindeki parayı kaptırır
Avatar
birol50 - 5 yıl önce
Manşet resmi harika bu arada