banner461

Çat’ta Golf Hayal Oldu

Türkiye'nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir'de golf turizminin de devreye girmesi ile özellikle yabancı turistin bölgede konaklama süresinin 4 geceye kadar uzatılabileceği belirtiliyor. Ancak, bu konuda yıllardır yapılan açıklamalar sadece açıklama olmaktan ileri gidemedi.

banner503
 Çat’ta Golf Hayal Oldu
27 Haziran 2014 Cuma 17:45

banner143
banner134

 Çat’ta Golf Hayal Oldu

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye'nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir'de golf turizminin de devreye girmesi ile özellikle yabancı turistin bölgede konaklama süresinin 4 geceye kadar uzatılabileceği belirtiliyor. Ancak, bu konuda yıllardır yapılan açıklamalar sadece açıklama olmaktan ileri gidemedi. 
Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de hayata geçirilmesi beklenen 3 ayrı golf sahası projesinden henüz iç açıcı bir haber yok.

Bu projelerden biri olan Merkeze bağlı Çat kasabasındaki golf sahası ile ilgili durumu değerlendiren Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, golf turizminin tüm bölgeye önemli katkılarda bulunacak bir proje olduğunu dile getirmişti.

Golf sporunun bölgede turizm faaliyetlerinin genişlemesine katkı sağlayacağını ifade eden bir firma yetkilisi, Kapadokya’da golf yapma imkanının tanıtıldığını ve tur operatörlerinin bu uygulamayı ilgiyle karşıladıklarını kaydetti.        

Kapadokya’da Beyaz Vadi gibi golf oynanabilecek 10 bölge bulunduğunu da hatırlatan Yetkili, Kapadokya’nın adından hep peri bacaları, sıcak hava balonu turları ve butik otelleriyle bahsettirdiğini, bundan böyle golf ile de anılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.    


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
catlı - 6 yıl önce
işi gücü hallederiz nezaman dediğini yaptı kamil duru
Avatar
çatlı 50 - 6 yıl önce
hallederiz kamil.
Avatar
çatlı - 6 yıl önce
zaten olmayacaktı olan çiftçinin arazisine oldu bazıları ceplerini doldurdu