banner461
banner195

Cem Gariboğlu Öldü mü Kaçırıldı mı?

Cem Garipoğlu'nun intiharı sonrası ortaya atılan iddialar üzerine Münevver Karabulut'un ailesi savcılığa başvuruyor.

Cem Gariboğlu Öldü mü Kaçırıldı mı?
12 Ekim 2014 Pazar 19:14

banner143
banner134

 Cem'in intiharının ardından Münevver Karabulut'un ailesi sessizliğe bürünmüştü. Bu sessizliği ailenin avukatı Rezan Epözdemir bozdu. Epözdemir sosyal medyada gündeme gelen Cem Garipoğlu ölmedi, firar etti iddialarını savcılığa soracak.

Avukatı Rezan Epözdemir'in açıklaması şöyle:

Cem'in ölmediği ve kaçtığıyla ilgili sosyal medyada oldukça fazla şey yazıldı. Sizin bu konuda görüşünüz nedir? Konuşulanlar ne kadar haklı?

Bu aslında Türkiye'nin geldiği noktayı gösterir. Sosyal medyada, görsel basında, kitle iletişim araçlarında ne yazık ki böyle bir algı oluşmuş durumda. Bu Türkiye'nin geldiği noktayı gösterir. Ne yazık ki Türkiye'de yargının saygınlığı ve güvenilirliği tartışılır halde. Bunda bütün yargılama süjelerinin payı var. İki gündür biz de bu konuda onlarca telefon alıyoruz. Böyle bir iddia hukuken ve fiilen kabul edilemez mahiyettedir. Demokratik hukuk devletinde tahayyül edilemeyecek bir hadisedir. Çünkü önce ceazevi infaz koruma memurları, sonra cezaevi müdürü, sonra cezaevi savcısının denetiminden geçtikten sonra Adli Tıp'ta otopsi yapılıyor.

 

Hekimler otopsiyi gerçekleştiriyor. Olaya bir Cumhuriyet Savcısı eşlik ediyor. Bu konunun hassasiyetine binaen otopsi işlemini savcılar yaparken, bu konunun hassasiyetine binaen Silivri Cumhuriyet Başsavcısı tarafından otopsi gerçekleştirilmiş. Münevver Karabulut yargılaması sırasında Adli Tıp'ta yaşanan skandal (pis masa skandalı) nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun raporu sonucu hazırlanan otopsi yönetmeliği ve Türkiye'nin tarafı olduğu Minesota Sözleşmesi uyarınca otopsi işlemi de kamerayla kayıt altına alınmış. Dolayısıyla böyle bir şeyin olabileceği bana hukuken ve fiilen olası gelmiyor.

Buna rağmen kamu vicdanının rahatlaması ve maddi gerçeğin ortaya çıkması için Pazartesi günü Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na Karabulut Ailesi'nin vekili sıfatıyla başvuracağız. Kamuoyunda bununla ilgili bir algı oluştuğunu ve bu iddiaları bizzati otopsiyi gerçekleştiren Silivri Cumhuriyet Başsavcısı'na soracağız.'


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kenan deniz - 4 yıl önce
Ya arkadas adam olmus cenazeside kalkti ,
Avatar
Kerem KIRHAN - 4 yıl önce
a öldü öldü adam akıl hastası kızı öldürdüğüne inanıyorsunuz da öldüğüne neden inanmıyrsunuz