banner461
banner195

CHP’nin Elinde Bir Hacıbektaş Kalacak Gibi

30 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet halk partisinin kaç belediye de başarılı olup, belediyeleri kazanabileceği merak konusu.

CHP’nin Elinde Bir Hacıbektaş Kalacak Gibi
18 Kasım 2013 Pazartesi 11:06

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 30 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet halk partisinin kaç belediye de başarılı olup, belediyeleri kazanabileceği merak konusu.

Yeni yasa ile birlikte Nevşehir il genelindeki 21 belediyenin nüfuslarının 2 binin altına düşmesi nedeniyle tüzel kişiliklerini kaybedecek olmasından ilk darbeyi alan CHP, Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca kasabasının ve Acıgöl ilçesine bağlı İnallı kasabasının düşmesi nedeniyle bu beldelerdeki hakimiyetini kaybetti.

Yerel seçimlerle birlikte düşecek olan iki belediyenin dışında ilimiz genelinde belde belediyesi kalmayacak olan Cumhuriyet halk partisinin elinde sadece Hacıbektaş ilçesi kalacak.

Ak partili Nevşehir milletvekillerinin de geçtiğimiz günlerde açıkladığı üzere Ak Partinin bu seçimlerde Hacıbektaş belediye başkanlığını kazanabilmek uğruna ciddi bir çalışma yapması durumunda ise ilçede şu an için CHP Kesin kazanır demek güç görünüyor.

Merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerde dişe dokunur, ciddi bir aday koyamadığı gözlenen Cumhuriyet halk partisinin 31 Mart 2014 sabahı elinde sadece Hacıbektaş belediye başkanlığı kalırsa kimse şaşmasın.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.