banner461
banner195

Cumhuriyet Bayramı Birincileri Lara Kolejinde

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında Özel Lara Koleji öğrencileri birinci oldu.

 Cumhuriyet Bayramı Birincileri Lara Kolejinde
29 Ekim 2013 Salı 14:39

banner143
banner134

 Şiir dalında 4. Sınıf öğrencisi Adalet Nur Özaksakal Nevşehir birinciliğini elde ederken, resim dalında ise 6. Sınıf öğrencisi  Kaan Tuğruleçi Nevşehir birincisi oldu.

            Tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de coşkuyla kutlanan törenler oldukça renkli geçti. Gazi stadyumunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ve  İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul’un elinden aldılar.

Konuyla ilgili duygularını ifade eden okul müdürü Ulaş İnönü “ Cumhuriyet konulu yarışmalarda öğrencilerimizin elde ettikleri birincilikler bizim için oldukça anlamlı. Cumhuriyet bize millet olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Ayrıca bu ödüllerin şiir ve resim dallarında gelmesi ise Lara Koleji  olarak bilimin yanı sıra sanata verdiğimiz önemin de göstergesi oldu. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk milletinin 90. Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sezen özkanca - 5 yıl önce
okulumla gurur duyuyorum