banner461
banner195

Cumhuriyet Yeniden Dirilişin Sembolü

Acıgöl İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır, tarihinde sayısız kahramanlık destanı yazan Türk Milletinin Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmaya devam ettiğini söyledi.

 Cumhuriyet Yeniden Dirilişin Sembolü
29 Ekim 2014 Çarşamba 16:35

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır, tarihinde sayısız kahramanlık destanı yazan Türk Milletinin Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmaya devam ettiğini söyledi.

Türk Milleti için Cumhuriyetin yeniden dirilişin bir sembolü olduğuna değinen İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır, “Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyet, milletimizin azmiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir. Türk Milleti’nin, en büyük eseri olan ve milletimizin şeref abidesi Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş Yıl dönümünü, İlçemizde büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Cumhuriyeti kurup, bizlere mukaddes bir emanet sıfatıyla miras bırakan başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını; kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm Milletimizin ve Acıgöllü hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.