banner461
banner195

Cumhuriyete Karşın Her Türlü Tehlikenin Farkındayız

Eğitim-İş Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Malkoç, Cumhuriyete karşın uygulanan tüm tehlikeli senaryoların farkında olduklarını belirtti.

Cumhuriyete Karşın Her Türlü Tehlikenin Farkındayız
29 Ekim 2013 Salı 19:53

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Malkoç, Cumhuriyete karşın uygulanan tüm tehlikeli senaryoların farkında olduklarını belirtti.

Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkında olduklarını söyleyen Eğitim İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Malkoç, Yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir” diye konuştu.

Malkoç açıklamasının devamında, “Türk milleti! Ebediyete akıp giden her 10 senede, bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlulamanı, gönülden dilerim. Ne mutlu Türküm diyene!” diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümünü tüm ülkemizde coşkuyla kutluyoruz. Çağdaş, demokratik ve laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusunun birliği, beraberliği, mücadele azmi ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle, yokluklar içinde verilen bağımsızlık savaşının sonucunda kurulmuştur. Türk ulusu, ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, gericilik yerine çağdaşlığı seçmiştir. Ancak bugün demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet işbaşındadır. Bu zihniyet emperyalist güçlerin de desteğiyle, Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları bugün pervasızca yok etmeye çalışmaktadır. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmektedir. 90 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu içlerine sindiremeyen emperyalist güçler, bugün taşeron terör örgütleriyle ülkemizi bölmeye çalışmaktadır. Emperyalizmin bir dediğini iki etmeyen siyasi iktidar ise ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütüyle müzakere masasına oturmakta, mutabakatlar imzalanmaktadır. Ülkemiz, başta Ortadoğu olmak üzere her taraftan ateş çemberiyle kuşatılmıştır. Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’yla emperyalizme diz çöktürmüş olan bu topraklar emperyalizmin üssüne dönüştürülmüştür.  Bugün özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olacaktır. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkındayız. Yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirsporlu - 4 yıl önce
bu ülke için en büyük tehlike de sizsiniz nasıl olacak başörtülü bacılarımıza hak tanımazsınız hor görürsünüz ülkeye yatırım yapılır rahatsız olursunuz eleştirirsiniz sonrada en çok kendiniz kullanırsınız siz nasıl ülke düşmanısınız anlayamadıkki
Avatar
öğrenciniz - 4 yıl önce
Sayın hocam yıllar oldu sizin emeğiniz çoktu bize ama şu düşüncelerinizle gerçeği bukadar kaldıramamak ve ağırlığı sergilemişsiniz. Cumhuriyetimiz için asıl tehlike çalışmadan çabalamadan yapılan gerçeklikleri görmemektir. Ancak muhalefet olmaktır.
Ve sayın hocam sonbişey emeğinizi asla unutmam üzerimde ancak iyiki düşünce yapınızı bizlere VERMEYİ BAŞARAMAMIŞINIZ..
Avatar
Korhan İMREN - 4 yıl önce @öğrenciniz
ne acıdır ki mustafa malkoç gibi nevşehirin en önde gelen öğretmeninden hiç bir feyz alamamışınız.