banner461
banner195

Dar gelirliye kömür dağıtımı başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen kömürler, Ürgüp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Dar gelirliye kömür dağıtımı başladı
17 Eylül 2015 Perşembe 22:35

banner143
banner134

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen kömürler, Ürgüp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 

Bakanlığın sosyal yardım projeleri içerisinde yer alan, ekonomik ve sosyal yoksunluk içerisindeki vatandaşlara yönelik uygulanan sosyal yardımlardan olan kömür yardımı uygulaması 2003 yılından beri başarı ile uygulanıyor.

 

İhtiyaç sahibi ailelere asgari 500 kg olarak uygulanan kömür yardımı kış gelmeden Ürgüp ve köylerindeki vatandaşlara ulaştırılıyor.

 

Her kesimden insanların oluşturduğu Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyetinin aldığı kararlar doğrultusunda kömür verilecek ailelere ilişkin dağıtım listeleri oluşturularak ilçe merkezi ve belde, köy şeklinde ailedeki kişi sayısı, kömür miktarı, ailenin alternatif yakacakları gibi durumlar göz önünde bulundurularak yardımlar ulaştırılıyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.