banner461
banner195

Derinkuyu'da Kadın Çiftçi Eğitimi Yapıldı.

Nevşehir Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamındaDerinkuyu İlçesi Kuyulutatlar Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından , 41 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir.

Derinkuyu'da Kadın Çiftçi Eğitimi Yapıldı.
01 Haziran 2015 Pazartesi 17:21

banner143
banner134
Nevşehir Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamındaDerinkuyu İlçesi Kuyulutatlar Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından , 41 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından kadın çiftçilerimize yönelik olarak hazırlanan bir protokol çerçevesinde Derinkuyu İlçesi Kuyulutatlar Köyünde kurs açıldı. Beş gün süren kurslarda 41  kadın çiftçi eğitime katıldı. Bu kurslarda çeşitli tarımsal konuların yanında kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, çocukla iletişim, girişimcilik, liderlik ve sosyal güvenlik konularında kapsamlı eğitimler verilmiştir.

Derinkuyu İlçesi Kuyulutatlar Şehit Erhan KARATAŞ Ortaokulunda gerçekleştirilen sertifika törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER , KTV Şube Müdürü Recep EROĞLU, İlçe Tarım Müdür Vekili Ahmet ŞAHİN, Köy Muhtarı Hürrem DEMİR, Kuyulutatlar Şehit Erhan KARATAŞ Ortaokul Müdürü Eyyüp TEKELİ, Derinkuyu Ziraat Odası Genel Sekreteri Kadir YILMAZ , Kurs Öğreticileri, Teknik Personeller, Köy Halkı ve Kursiyerler katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hüseyin ŞENER Törende yaptığı konuşmasında; Sosyal hayatımızın her alanında büyük zorluklara göğüs geren fedakar kadınlarımızın bulundukları bölgelerde yaptıkları faaliyetlerin kolaylaştırılması ve emeklerinin korunması adına yapılan eğitimlerin yanında kişi hak ve özgürlükleri, çocuklarla iletişim, kadına şiddet gibi konularında yer alması kadın çiftçilerimize  farkındalık oluşturmuştur dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ ise konuşmasında;

Kırsal bölgelerde yaşayan çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, Kadınların artık hayatın her alanında görev ve sorumluluklar üstlendiğini, bu eğitim programları ile de yapılan işlerin daha kaliteli ve daha iyi yapılması yönünde destekleyici rol oynadığını, teorik eğitimlerin uygulamalarla hayata geçirilmesi  verilen eğitimler sonucunda gerçekleşeceğini ifade ederek, bilgi donanımının neticesinde daha bilinçli ve kaliteli üretimin yapılması aile ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı kaydetti.

Eğitim süresince emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

              Tören sonunda sertifikalar verildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.