banner461
banner195

Derinkuyu’nun Makus Talihini Değiştirdi

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde göreve başladığı günden bu yana gözlerin üstünde olduğu İlçe Kaymakamı nihayet ilçenin yıllardır süren kaymakam sıkıntısına çare olmuş görünüyor. Anadolunun en prestijli ödül törenlerinden Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödülleri zirvesinde Yılın En İyi Kaymakamı seçilen Kutlucan, Derinkuyu da herkesin sevgilisi oldu.

Derinkuyu’nun Makus Talihini Değiştirdi
04 Kasım 2013 Pazartesi 20:13

banner143
banner134

 Kendisinden önceki dönemde yıllarca kısa süreli, hatta bir yılını bile doldurmayan ilçe kaymakamları ile idare edilen Derinkuyu ilçesi artık bu kötü talihini yenmiş görünüyor.

1 Yılı aşkın bir süredir ilçe kaymakamlığını sürdüren Derinkuyu ilçe kaymakamı Mithat Can Kutluca, edinilen bilgilere göre en az 1 yıl daha bu görevinin başında bulunacak.

İlçe halkının da uzun yıllar feryatlarına neden olan Derinkuyu ilçesindeki kaymakam sorunu nihayet Kutluca ile çözülmüş görünüyor.

İlçe Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı. Bölümünü yüksek onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.

Sırasıyla Konya Altınekin ve Niğde Çamardı İlçelerinde vekaleten Kaymakamlık yapan Kutluca, 2010-2011 yılları arasında A.B.D de University of South Corolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı. Ankara da düzenlenen Kaymakamlık kursunu üstün başarı ve ikincilik derecesiyle tamamlayan Kutluca, tercihen ve asaleten Nevşehir Derinkuyu Kaymakamlığına atandı. Halen bu görevi yürütmekte olan Kutluca Ferda Didem hanım ile evli olup, çok iyi derecede İngilizce biliyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
hayırlı uğurlu olsun aldığı ödül. vatandaş ta veya derinkuyuda ne değişti. aynı derinkuyu. on sene önce neyse şimdide aynı