banner461
banner195

DORAK Holding Ürgüp Büyük Oteli tepeden tırnağa yeniliyor

Bölgenin başarılı turizm firmalarından DORAK Holding, Mülkiyeti Ürgüp Belediyesine ait olan Büyük Otelde çalışmalarını sürdürüyor.

DORAK Holding Ürgüp Büyük Oteli tepeden tırnağa yeniliyor
29 Nisan 2015 Çarşamba 23:52

banner143
banner134

 Bölgenin başarılı turizm firmalarından DORAK Holding, Mülkiyeti Ürgüp Belediyesine ait olan Büyük Otelde çalışmalarını sürdürüyor. Belediyenin yaptığı ihaleyi alarak oteli kiralayan firma geçtiğimiz aylarda başlattığı çalışmaları hız kesmeden devam ettiriyor.

1960’lı yıllarda “Tusan Otel”, 1970-1988 yılları arasında Saffet Yatağan tarafından “Büyük Otel”, 1990’lı yıllarda “Büyük Almira Otel” adıyla işletilen otel, kimi dönemlerde boş kalmış, 2009 yılından itibaren yine “Büyük Otel” olarak, 101 oda ve 228 yatak kapasitesiyle hizmete devam etmişti.

2014 yılında yapılan ihale ile DORAK Holding bünyesine katılan binayı tepeden tırnağa yenileyen holding, 2 ay içerisinde çalışmalarını tamamlayarak dünya genelinde tanınan bir otel markası ile turizme hizmet etmeye başlayacak.

Dorak Holdingden elde edilen bilgilere göre, otelin yanı sıra, Ürgüp çarşı merkezine ekonomik anlamda canlılık katacak bir kısım projelerinde önümüzdeki günlerde başlayarak 2 ay içerisinde tamamlanarak Ürgüp’e hizmet etmeye başlayacağı ifade edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüplü - 3 yıl önce
yeni bir iş yeni bir aş yeni bir hayat teşekkürler dorak holding.. :)) kaptid nerde ??
Avatar
XPS - 3 yıl önce
ürgüp elden gi̇di̇yor
Avatar
uchisar halkı - 3 yıl önce
aş iş verenden allah razı olsun her ne kadar bölgeyi ele geçirsede tek hakim olmaya çalışsada ne olursa olsun yaptığı işler güzeldir keşka her kez onlar gibi olsa bölgeye yatırım yapsa allah yollarını açık eylesin
Avatar
ürgüplü - 3 yıl önce @XPS
merak etmeyin bina kiralık ürgüp elden gitmez bu anlayışla cahillik elden gitsin daha iyi
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
neense bu dorak holding hep akp li belediyelerden iş alıyor oralarda yatırım yapıyor..daha önce avanos şimdi de ürgüp..insanın aklına başka şeyler gelmiyor değil..
Avatar
dorakkk - 3 yıl önce
muhammer güler saolsun eski bakan
Avatar
ürgüplü - 3 yıl önce
yapmayın arkadaşlar el insaf yeni bir yatırım yeri açılıyor ilçemize. akp ile ne alakası var sonuçta ihale açılmış ve bu grup kazanmış yıllardır büyük otel adı altında millete ne eziyetler yapıldı sanki bilmiyormuş gibi konuşuyorsunuz haa bilmiyorum diyorsanız gidin belediyeye sorun..