banner461
banner195

DSİ’nin Nevşehir Mesaisi Oldukça Yoğun Geçecek

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün Nevşehir ilimiz genelindeki yatırım çalışmaları 2016’da da bir hayli yoğun geçecek.

DSİ’nin Nevşehir Mesaisi Oldukça Yoğun Geçecek
04 Şubat 2016 Perşembe 13:30

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün Nevşehir ilimiz genelindeki yatırım çalışmaları 2016’da da bir hayli yoğun geçecek.

Devlet Su İşleri Bölge Müdürünün açıklamalarına göre ilimiz genelinde geçtiğimiz yıl Avanos ilçesine bağlı Özkonak kasabasındaki kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Öte yandan il merkezi başta olmak üzere özellikle ilçe merkezlerindeki kanalizasyon ve içme suyu yatırımlarının büyük bir bölümünün ise bu yıl tamamlanması hedefleniyor.

Bölge Müdürlüğünün ilimiz genelinde yaptığı yatırımlardan Nevşehir Kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları sürüyor, Derinkuyu, Gülşehir ve Kozaklı ilçelerindeki kanalizasyon çalışmalarında da 2016 yılı içerisinde önemli bir mesafe alınması bekleniyor.

Hacıbektaş Kanalizasyon arıtma tesisi konusunda da çalışmalarının sürdüğünü belirten Bölge Müdürü, Ürgüp kanalizasyon çalışmalarında ise % 55 seviyelerine ulaşıldığını açıkladı.

Nevşehir İçme suyu şebekesi hususundaki çalışmaların sürdüğünü kaydeden Yetkili, Gülşehir, Avanos ve Avanos ilçelerindeki içme suyu projelerinin sürdüğünü, Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesindeki içme suyu projesinin ise ihalesinin yapıldığını ve çalışmaya önümüzdeki günlerde başlanacağı bilgisini verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.