banner461
banner195

Dünyaca ünlü Instagram fotoğrafçıları Kapadokya’da

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen#ComeSeeTurkey projesi kapsamında Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Instagram fotoğrafçıları 17 ve 18 Mayıs 2014 tarihlerinde Kapadokya’yı fotoğrafladı.

Dünyaca ünlü Instagram fotoğrafçıları Kapadokya’da
21 Mayıs 2014 Çarşamba 13:52

banner143
banner134
Instagram’da yüzbinlerce takipçisi olan ve ABD, Avustralya, İngiltere, Norveç, Kanada, Japonya, Endonezya’dan gelen fotoğrafçılar, 17 Mayıs sabahı Kayseri’den başladıkları Kapadokya turuna Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultansazlığı, Ürgüp, Göreme, Avanos ve Uçhisar ile devam etti. Ekip, ertesi sabah balon turu yaptıktan sonra Tuz Gölü üzerinden Konya’ya gitti. Nisan ayında başlayan ve iki etap halinde 13 ülkeden gelen 20 Instagram fotoğrafçısıyla sürdürülen proje kapsamında 24 günde 7 bin km yapılacak ve 24 şehir görülmüş olacak. #ComeSeeTurkey projesiyle, popüler fotoğraf paylaşımı uygulaması olan Instagram ile diğer güçlü sosyal medya alanları kullanılarak Türkiye’nin tanıtılması amaçlanıyor. Ayrıca belgesel haline getirilecek projeye katılan fotoğrafçılar, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’ndan (TRT) görevlendirilen bir ekip tarafından adım adım izlenerek kayıt altına alınıyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürdürülen, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından desteklenen, ana sponsoru Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olan proje, dünya çapında izlenen Instagram fotoğrafçıları arasında yer alan Mustafa Seven ve ekibi tarafından yönetiliyor.

Seyahatlerin her anından çekilen fotoğraflar ve videolar proje için Türkiye’ye gelen Instagram fotoğrafçılarının kişisel Instagram hesaplarından, kampanyanın resmi Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Youtube ve Vine hesapları ile bir seyahat güncesi niteliğindeki bloğundan izlenebiliyor. Ayrıca tüm sosyal medya mecralarında #ComeSeeTurkey etiketiyle takip edilebiliyor.

Tamamen sosyal medya üzerinden yürütülen projeyle dünyanın dört bir yanından insanlara ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca, ComeSeeTurkey seyahatlerinde çekilen Türkiye fotoğraflarının gezici sergiler ile dünyayı dolaşması ve kitaplaştırılması planlanıyor.

Kapadokya ekibi

#ComeSeeTurkey’in 16 Nisan 2014 günü İstanbul’dan yola çıkan ilk fotoğrafçı ekibi, Trabzon, Ardahan, Kars, Ağrı, Van, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep gibi illeri gezerek 26 Nisan’da projenin A Rotasını tamamladı. İkinci ekip ise 14 Mayıs’ta projeye yine İstanbul’dan başlayarak yola çıktı. İkinci durağı Kapadokya olan ekip geziye Konya üzerinden devam ederek Antalya, Aydın, Muğla, İzmir, Çanakkale ve Tekirdağ gibi illere gidecek ve böylece 26 Mayıs’ta B Rotası da tamamlanmış olacak.

Kapadokya’ya gelen B Rotası ekibi şu isimlerden oluşuyor:

Atle Skoglie (Norveç) @aatle

Kael Rebick (Kanada) @punkodelish

Dan Rubin (İngiltere) @danrubin

Pauly Vella (Avustralya) @paulyvella

Masaya Suzuki (Japonya) @moonlightice

Hiroaki Fukuda (Japonya) @hirozzzz

Pei Ketron (ABD) @pketron

Tim Landis (ABD) @curios2119

Unggul Santosa (Endonezya) @petrichor218

Sezgin Yılmaz (Türkiye) @sezyilmaz

Mustafa Seven (Türkiye) @mustafaseven


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.