banner461
banner195

Duran'dan O İddialara Açıklama Geldi

FİB Haber Merkezi olarak vatandaşlarımızdan gelen tepki ve iddiaları geçtiğimiz gün yayımladığımız bir haberle sizlerle paylaşmıştık.Ve bu gün Sayın Duran dan FİB Haber Merkezimize konuya ilişkin olarak açıklama geldi.Bize gelen metni bizde yorumsuz olarak yayımlıyoruz.Takdir kamu oyunun.

Duran'dan O İddialara Açıklama Geldi
17 Ekim 2014 Cuma 17:54

banner143
banner134
FİB Haber Merkezi olarak vatandaşlarımızdan gelen tepki ve iddiaları geçtiğimiz gün yayımladığımız bir haberle sizlerle paylaşmıştık.

Biz, bize ulaşan İddiaları dile getirdik ve bu iddiaların muhatabı olarak Sayın SGK İl Müdürüne sormuştuk bu iddialar doğru mu diye? 


Ve bu gün Sayın Duran dan FİB Haber Merkezimize konuya ilişkin olarak açıklama geldi.Bize gelen metni bizde yorumsuz olarak yayımlıyoruz.Takdir kamu oyunun.

İşte O açıklama;

Fib Haber Ajansında yer alan; 13.10.2014 tarihli işlem ile müdürlük makam odasına ait mobilya bedelinin iddia edildiği gibi 20.000,00 TL tutarında olmadığı mevcut fatura detaylarında da açık surette yer almaktadır. Bu kapsamda Müdürlük makamına ait olmak üzere alınan mobilya/malzeme bedeli 7.198,00 TL (KDV Dahil) olup, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından tanınan alım hakkına istinaden Menkul Mal Alımları Bütçesi’nden usule ve yasaya uygun bir şekilde işlem yapılmıştır. Ayrıca önemle ifade etmek gerekir ki alınan mobilya/malzeme salt müdürlük makamına ait mobilya/malzemelerden ibaret olmayıp bu kapsamda ihtiyaca binaen Avanos Merkez Müdürlüğü için bir takım, Denetmen Servisi için toplam iki odaya karşılık gelecek şekilde iki takım, Müfettiş odası için iki takım olmak üzere toplam beş mobilya takımı daha satın alınmıştır. Ayrıca Sayın Mehmet Ali Yıkarbaba’nın kullanmış olduğu mobilya takımı ihtiyaca binaen Ürgüp Merkez Müdürlüğü’ne gönderilmiş olup (İlgili fotoğraf Ek-1 olarak kayıtlıdır.), Ürgüp Merkez Müdürü Adnan Menderes Kekeç’in kullanmış olduğu mobilya takımı ise 20.10.2014 tarihinde fiilen göreve başlayacak olan Muhasebe Merkez Müdür Yardımcısı Yusuf Ertan için tahsis edilmiştir. (İlgili fotoğraf Ek-2 olarak kayıtlıdır.) Bunun yanı sıra haber metninde belirtilen Müdürlük görevini devir aldığım Sayın Mehmet Ali Yıkarbaba’ nın 31.08.2012 tarihinde alınan ve 10.000,00 TL olarak iddia edilen makam odası mobilya/malzeme değeri mevcut fatura detaylarında da yer aldığı üzere 3.350,02 TL (KDV Dahil) olup, biri 13.10.2014 diğeri ise 31.08.2012 tarihi olan bu her iki mobilya/malzeme alım işleminin arasında iki yıldan fazla bir zaman olduğu düşünülecek olursa, haberde yer aldığı gibi olmadığı açık surette anlaşılacaktır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki ihtiyaca binaen alınan malzemeler için gerekli piyasa araştırmaları yapılarak ilimiz dahilinde fiyatlarının yüksek olması nedeniyle kamu menfaati gözetilerek Kayseri İlindeki Büro Mobilyaları İmalathaneleri, 30.09.2014 tarihinde İl Müdürü olarak bizzat şahsım ve Kurumumuz satın alma işlemlerinden sorumlu Destek Hizmetleri Servis Şefi tarafından ziyaret edilmiş, gerekli araştırma ve karşılaştırmalar yapılarak satın alma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

                                                                                                          Kemal DURAN

                                                                                                Nevşehir SGK İl MüdürüKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
neyi anlatıyorsun kardeşim , daire müdürleri artık ipin ucunu kaçırdı, rakamlarla kafa karıştırıp haklı çıkmak neyin nesi. nasılsa cebinizden çıkmıyor.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
sayın müdürüm tarihler 1 değilde senin dediğin gibi 2 yıl olsun fiyatta 20 değilde 10 olsun rakamlar tarih önemli değil önemli olan tek şey ülkemizin milletimizin parasının tasarruflu kullanılmasıdır haberciarkadaşları kutluyoruz
Avatar
Arif Güven - 4 yıl önce
Önceki müdür 3 bin TL ile ihtiyaci görmüş. Masa gibi demirbaş eşyaların ömrü 10-15 yıldır. Medya doğru iş yapmış. ..
Avatar
Sinan - 4 yıl önce
Evet bende tesaduf ordaydım müdür bey pazarlık ediyodu burda nevşehirde 200 tl istenen koktuk orda 110 tl mecburen haklı olarak ordan alıyoruz biz nevşehir esnafı buna mecbur burakılıyo
Avatar
kara - 4 yıl önce
nevşehirde ne ucuz ki. valla iyi ki kayseri var. olmasa halimiz harap
Avatar
vatansever - 4 yıl önce
Madem ilçelerde ihtiyaç var yemini niye göndermesini de kendin aldın. Eskilerden gönderiyorsun. Yazık günah israf başka bişey değil.ahirette hesabını nasıl verir artık müdür efendi. O oralarda dul ve yetim hakkı var.sorması ayıp eskisine oturamıyormuymuş