banner461
banner195

Düşen Beldelerde muhtarlık savaşı başlıyor

Nevşehir'de Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile birlikte 30 Mart 2014 Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından 21 belediye kapanacak.Kapanacak bu beldelerin köye dönüşecek olması ile bu yerlerde amansız Muhtarlık yarışı başladı...

Düşen Beldelerde muhtarlık savaşı başlıyor
23 Ocak 2014 Perşembe 22:08

banner143
banner134

Nevşehir de 21 Belde Başkan Seçemeyecek…

Nevşehir merkez ilçe ve belde belediyeleri içinde Nüfusu 2000 nin altında kalan 44 Belediyeden 21 belde köye dönüştü.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2011 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre nüfusu 2 binin altında olan Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı İnallı, Kurugöl, Akarca, Avanos ilçesine bağlı Mahmat, Göynük, Sarılar, Topaklı, Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez, Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı, Gümüşkent, Ovaören, Karacaşar, Tuzköy, Hacıbektaş ilçesine bağlı Karaburna ve Kızılağıl Kozaklı ilçesine bağlı Kalecik, Karahasanlı, Kanlıca ve Karasenir ile Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa ve Başdere belediyeleri, ilk mahalli idareler genel seçiminden geçerli olmak üzere köye dönüşecek. 

Belde statüleri sona ererek belediyeleri kapanacak olan beldelerden Tuzköy ve Karacaşar Beldeleri Gülşehir ilçesine, mahalle olarak bağlandı. İlçelere mahalle olarak bağlanan bu beldelerdeki vatandaşlar mahalli idareler seçimlerinde ilçe belediye başkanlığı, köy statüsüne kavuşan yerlerde ise köy muhtarlığı için oy kullanacaklar.

Köye dönüşen Beldelerden Topaklı,Gümüşkent,Suvermez gibi yörelerde muhtarlık yarışı bütün hızıyla devam ediyor...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
topaklılılar - 4 yıl önce
öncelikle sevgiler saygılar topaklımızda aslında hızlı bir yarış yok çünkü konusulanlara göre ciddi sekilde sandıga gitmeme görüşü halk tarafından ifade edilmekte hatta imza toplanıp kozaklı ilçesine baglanmak gündemde herkese sevgiler saygılar..
Avatar
muhtar emmi - 4 yıl önce
abuşagımızın degerli başkanını bırakmak istemiyoruz,bize muhtar da olsa hizmet etmesi lazım biz memnunuz....
Avatar
topaklı50 - 4 yıl önce
haklısın avanos bize ters yerde kozaklıya baglansak daha iyi olur sanki,hayırlısı olsun bakalım