banner461
banner195

“Eğitim Türkiye’de Bitmiştir”

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, eğitimde son yıllarda yaşanan sorunların ve Nevşehir’in Üniversite ve orta öğretime geçiş sınavlarındaki düşüşünün de altında hükümetin yanlış politikalarının yattığını söyledi.

 “Eğitim Türkiye’de Bitmiştir”
08 Ocak 2015 Perşembe 14:12

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, eğitimde son yıllarda yaşanan sorunların ve Nevşehir’in Üniversite ve orta öğretime geçiş sınavlarındaki düşüşünün de altında hükümetin yanlış politikalarının yattığını söyledi.

Nevşehir’de halen Doğu illerindeki okulları aratmayacak eğitim kurumlarının bulunduğuna dikkat çeken Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Şu anda Milli eğitim müdürlüğünün bu konu üzerinde bir çalışma yaptığını göremiyoruz. Şu anda milli eğitim müdürlüğü iktidar ne derse onu yapmanın peşinde. İktidarın emrettiği kişileri nasıl yönetici yaparız onun peşinde. Maalesef ilimizin geriye dönük 5 yıldır düşen eğitim seviyesini nasıl tekrar yukarı doğru yükseltiriz diye bir kaygıları yok, çalışmaları da yok. Nevşehir gerek üniversite sınavlarında, gerekse orta öğretime geçiş sınavlarında bir düşüştedir. Bunun en büyük nedenlerinden bazıları; eğitimde yükü hep beraber yüklenme seviyesi oluşturulamadı. Eğitimciler arasında ayrımcılık yapılarak bir takım eğitimcilerin sisteme güvenmemesi gibi nedenleri söyleyebiliriz. Ülke ve ilin imkanlarını yeniden eğitime ve üretime yönlendirmediğimiz sürece eğitimdeki sorunları da çözemeyiz. Bugün hala söylüyoruz doğu illerini aratmayacak düzeyde okullarımız var. Bu okullarımızın hizmetli sorunu var, öğretmen sorunu var. Çağdaş materyallere ulaşımda sorunları var. Hükümet ne olursa olsun benim adamımdan olsun diyerek okul müdürlerini atama derdinde olunca eğitim bana göre Türkiye’de bitmiştir” değerlendirmelerinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.