banner461
banner195

Ekmek Zammı Onaylandı

Nevşehir Fırıncılar Odası Başkanlığının Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığına sunduğu ekmek zammı teklifi kabul edildi. Buna göre 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Nevşehir’de ekmek 85 kuruştan satılmaya başlanacak.

 Ekmek Zammı Onaylandı
30 Aralık 2014 Salı 16:30

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Fırıncılar Odası Başkanlığının Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığına sunduğu ekmek zammı teklifi kabul edildi. Buna göre 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Nevşehir’de ekmek 85 kuruştan satılmaya başlanacak.

Nevşehir Fırıncılar Odası Başkanı Ünsal Ağmaz, 3 yıldır zam yapılmayan ekmek girdilerindeki artışlar nedeniyle zam talebinde bulunduklarını dile getirmiş ve birlik başkanlığına bu konuda zam talebinde bulunduklarını açıklamıştı.

Zam talebini değerlendirmek için toplanan, Birlik Başkanı İsmail Ördü ve Birlik Yönetim Kurulunun onayına göre 2011 yılında 70 Kuruş’a yükseltilen ekmek 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren 85 Kuruştan satışa sunulmaya başlanacak.

Öte yandan zam sadece ekmekle de sınırlı değil. Nevşehir Simidi 35 Kuruştan 40 Kuruşa çıkacak. Fırınlarda içli pide yapımı da zamlanacak. İçli pide yaptıranlar 15 kuruş pide yapım ücreti ödeyerek içerisine katkı maddesi konulan pideye 1 TL ödeyecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
çok ucuz - 3 yıl önce
çok ucuz niye ciyaklıyonuz...oy veren sen.....daha dur piyasa yüzde elli----yüzde yüz zamlı oldu...git marketlere bak bakalım...oy verdikçe zam yapılacak....
Avatar
polat - 3 yıl önce
Ördünün umrumu duyar maaşı iyi Fırıncılar oy vermez yoksa
Avatar
YAZIK - 3 yıl önce
bu yapılan ekmeklerin hakkı 85 krş değil el insaf allah eksikliğini göstermesin ama yapılan ekmekler tam bir hamur içini pişirmiyorlar millete hamur yediriyorlar
Avatar
rehber - 3 yıl önce
madem 3 yıldır zam yoktu demekki fırıncılar için zarar söz konusu degıldi.önce mazot zamlanıyor deniliyordu simdi mazot ucuzluyo.insallah bu zamdan işcilerde zam alır.
Avatar
Osman kalay - 3 yıl önce
yazık kardeşim yazık milletle böyle oynanmaz ismail ördü oy alacam fırıncılardan diye bu basıl bir zam kendilerinin rahatı iyi nede olsa halk ne yaparsa yapsın günde 4 ekmek alıyodum zamla birlikte almam arkadaş inşallah aksarayda yspılan ekmek fabrikasıda buraya gelir inşallah bakın o zaman nasıl çekerler fiyatları görecez aZ kaldı aksaray ekmek fabrikadının gelmesine 4 gözle bekliyorum şimdi adamlara mail atacam bşran önce gelin diye
Avatar
sadi - 3 yıl önce
Sıgara içiyor hemde yabancı marka ona hiç laf yok kahveye gider fuzuli çayları içer ekmeğe sıra geldimi pahalı
Avatar
MEHMET - 3 yıl önce
bunlar aksarayli firincilar buraya gelecek yusufluyorlardi şi̇mdi̇de ekmege zam yapiyorlar gelselerde o zaman görsek zammi yapiyorlarm aşagiyami çeki̇yorlari göreli̇m
Avatar
Mustafa - 3 yıl önce
85kr bu ekmeğin hakkı değil hamur satıyorlar resmen