banner461

Emlak Konut Nevşehir arsa ihalesi neden iptal oldu?

EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın dün arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesini yaptığı Nevşehir arsasına tek teklif geldi, ihale iptal oldu.

banner503
Emlak Konut Nevşehir arsa ihalesi neden iptal oldu?
13 Ağustos 2015 Perşembe 19:06

banner143
banner134
Emlak Konut’un son aylarda İstanbul ve Ankara’daki arsaları için gerçekleştirdiği ihalelere yoğun katılım olurken, dün ilk oturumu yapılan ihaleye 2 şirket katıldı ve bir şirket teklif verdi.

Yeterli talep olmaması nedeniyle ihaleyi iptal kararı aldıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü, “Anadolu’ya talep metropollerde olduğu gibi olmuyor.

Eğer gerekirse bu iller için ilk adımı biz atar ve ihale yapmadan projeleri biz geliştiririz” dedi. Bakırcı - Buktor Yapı ile Yıltaş - Umut Yapı iş ortaklığının katıldığı Emlak Konut Nevşehir arsa ihalesinde Bakırcı - Buktor Yapı teklif verdi. İptal olan ihalede Bakırcı - Buktor Yapı arsa için 100 milyon lira teklif ederken bu rakamın yüzde 15’i olan 15 milyon TL’yi Emlak Konut GYO’ya önerdi. 29 bin 623 metrekare alana sahip olan arsanın inşaat alanı 59 bin 246 metrekare olarak belirtildi. Arsa konut ve ticaret imarına sahip. 

Hürriyet 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.