banner461
banner195

Engelleri Aştık

Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü organizasyonu ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Badminton Federasyonu ve Kepez Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Türkiye Para Badminton Uluslararası Enescup Turnuvası tamamlandı.

Engelleri Aştık
10 Nisan 2013 Çarşamba 18:43

banner143
banner134

 3 - 7 Nisan tarihleri arasında Antalya/Kepez’de başlayan turnuvaya Türk Milli takımı yanı sıra 10 ülke katıldı.

Dünya sıralamasında birinci sırada bulunan; Emine Seçkin, İlker Tuzcu ve Avni Kertmen gibi sporcularımız dışında 80 yakın engelli sporcu turnuvada yarıştı.

Kepez Arena'daki turnuvaya Türk Milli Takımı olarak 25 sporcu ile katıldıklarını belirten Bedensel Engelliler Badminton Milli Takımı Antrenörü Ahmet Bozdam, "Bedensel Engelliler olarak badminton, Türkiye'de sadece 3 yıllık bir spor. Yine de dünyada çok başarılıyız. İkisi tekerlikli sandalye, üçü de ayakta olmak üzere turnuvada beş ayrı kategori var. Yarın finaller oynanacak ve 25 sporcu ile 25 madalya alacak gücümüz var" dedi. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın turnuvanın manevi anlamının bütün madalyalardan daha önemli olduğunu belirtti. Taşğın, turnuvaya destek veren başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'na, Kepez Belediyesine ve özveri ile çalışan hakem ve Milli takım teknik ve idari ekibine Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı ve Türk spor camiası adına çok teşekkür ederim dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.