banner461
banner195

Eşeği Saldım Çayıra

Kamuoyunda iftira yalan ve dolanlarıyla ağzından çıkan salyalarıyla etrafa pislik ve çamur atan bir takım zevatlara ithaf olunur...

18 Haziran 2013 Salı 22:07

banner143
banner134

Ulusal gündemde sırf siyasi ekonomik bir takım rant peşinde koşarak çirkin iftiraları ve yalanlarına önce kendilerini inandırıp sonrasında da kamuoyunu kandırmaya çalışan bir takım mahlukatlara ithafen bu taşlamayı sizlerle paylaşıyoruz...
Özellikle İstanbul Taksim Gezi Parkıyla Sosyal paylaşım sitelerinde hayali resimleri fotoshop kullanarak paylaşarak insanlarımızı kandırmaya çalışanlar bilhassa sizlere bu sözlerimiz...
Aynı şekilde Yurt genelinde provakatörlerin bütün çirkin yalanları ve iftiralarından Önce Allaha sığınırız...

Taşlama - Eşeği Saldım Çayıra

Eşeği saldım çayıra

Otlaya karnın doyura

Gördüğü düşü hayıra

Yoranın da avradını

 

Münkir münâfıkın soyu

Yıktı harap etti köyü

Mezarına bir tas suyu

Dökenin de avradını

 

Müfsidin bir de gammazın

Malı vardır da yemezin

İkisin meyyit namazım

Kılanın da avradını

 

Derince kazın kuyusun

İnim inim inilesin

Kefen dikmeye iğnesin

Verenin de avradını

 

Dağdan tahta getirenin

Mezarına götürenin

Talkınını bitirenin

İmâmın da avradını

 

Kazak Abdal söz söyledi

Cümle halkı dahleyledi

Sorarlarsa kim söyledi

Soranında avradını

 

Şair : Kazak AbdalTürk Edebiyatının Bu güzel örnek Taşlamasına bizde ekleme yapmak istiyoruz:

Eğer ki;

Tehdit Şantaj ve Teklifle düşünce özgürlüğünü kısıtlayan zihniyetinde...


Yalan dolan iftiralarla karalayan hatta küfür bile hoşuna giden gidilerin onbirlilerinde...


Döneklerinde,Fikrini zikrini satanlarınında...


Devlete bayrağa inancına insanına laf söyleyeninde...


Ağza bakan yalakalarında,dost görünen sahte dostlarında...

"Kim eğerki birisi için iftira ediyorsa,Görmeden duymadan bilmeden yalan konuşup sui zanda bulunuyorsa velhasıl ;
"Kalemini satanında sattı diyeninde AVRADINI diyoruz..."

FİB Haber Merkezi olarak her zaman hep DİK durduk ve durmaya devam ediyoruz...En Büyük gücü önce Yaradandan sonra Nevşehir'in sesi ve sitesi olarak halkımızdan aldığımız gerçeğiyle, 20 kuruş etmez insanların 20 kuruşluk iftiralarına ve laflarına 
Hakkımızı helal etmiyoruz...Sizin sesi gözü kulağı olmaya devam ediyoruz.
Birliğimizi bozanın dirliği bozulsun...
Boş laf dedikodu ve iftira üretenlere de söyliyeceğimiz tek şey:
 Yarın Allaha Nasıl Hesap Vereceksiniz!!! Sizleri Herşeyi gören bilen işiten herşeyin sahibi Allah'a emanet ediyoruz...

Anlayan anlayacağını anladığı kadar  anlamıştır. Ve Yarası olan gocunur...!


İftira etmek İslamdaki Yeri


Sual: Yalan ve iftiranın dindeki yeri nedir?

CEVAP

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:

Yalan söylemek ve iftira etmek haramdır, sakınmak lazımdır. Bu iki fenalık, her dinde de haram idi. Cezaları çok ağırdır. (C.3, m.34)


İftira büyük günahtır ve çok fenadır. Bunda yalan söylemek de vardır ki, yalan, her dinde haramdır. İftirada bir mümini incitmek de vardır ki, bu da, başkaca haramdır. Bunlardan başka, iftira etmek, yeryüzünde fesat çıkarmaya, ortalığı karıştırmaya sebep olur ki, bu da haramdır. (C.3, m.41)


Müslümanlara suizan, zulüm etmek, mallarını gasp etmek gibi ve haset, iftira ve yalan söylemek ve gıybet etmek gibi haramdır. (Hadika)


Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: 

(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehenneme sokar.) [Ebu Davud]


(Bir müminde her haslet bulunabilir. Ancak hıyanet ve yalan bulunamaz.) [İbni Ebi Şeybe] 


(Yalan, münafıklıktan bir kapıdır.) [İbni Adiy] 


En çok düşmanı olan kimdir? 

En çok düşmanı olan Allahü teâlâdır! Bir gün Musa aleyhisselam, insanların konuşmalarından bıkmış, (Ya Rabbi, n'olur bu insanlar benim hakkımda konuşmasın) diye dua etmiş. Allahü teâlâ buyurmuş ki:

(Ya Musa, senin istediğin o şeyi ben, kendim için bile yapmadım. Görmüyor musun, duymuyor musun, Benim hakkımda neler konuşuyorlar.)


Peygamber efendimiz Allah’ın habibi idi, âlemlere rahmet idi. İnsanları Cennete davet için, Cehennemden sakındırmak için en acı sıkıntıları çekti. Ona akla hayale gelmeyecek iftiraları yaptılar, hâşâ, sihirbaz dediler, hâşâ, mecnun dediler, hâşâ, şair dediler, hâşâ, hanımı Âişe validemize iftira ettiler, çok eziyet ettiler, yollarına dikenler döşediler. Allah’ın Habibi ile savaştılar. Halbuki O rahmet-i ilahi idi, insanlar yanmasın diye adeta çırpınıyordu. (Bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı) buyuruyordu. Hadis-i şerifte buyuruluyor ki: 

(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehennemde bırakır.) [Ebu Davud]


Kur'an-ı kerimde de mealen buyuruluyor ki: 

(Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların tâ kendileridir.) [Nahl 105]


İkinci binin müceddidi, hadis-i şerifle müjdelenen imam-ı Rabbani hazretlerine yaptıkları eziyet diğer iftiraların yanı sıra ne dediler biliyor musunuz, Serhend cahili dediler, bu isimle de yazılar yazıp dağıttılar. 


Resulullahın vârislerinin istisnasız hepsi de aynı eziyet ve sıkıntılarla karşılaşmışlar, çeşitli iftiralara maruz kalmışlardır. Hatta ibni Âbidin hazretleri, hocası Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerine yapılan iftiralara dayanamayıp, iftiracılara ve onlara inananlara bir reddiye risalesi yazdı. Bu risaleye de Sell-ül-Hüsâmü'l-Hindi li-Nusreti Mevlana Şeyh Halid Nakşibendi ismini verdi.


İmam-ı Gazali hazretleri de iftiralara maruz kalan büyüklerdendir. Felsefeciler ve bid’at ehli olanlar hâlâ bu büyük imama iftiralarına devam etmektedirler. 


Kim Muhammed aleyhisselama çok benzerse o derece, bu sıkıntılar, bu iftiralar başına gelir. Bunlar, bu yolun şanındandır. Eden kendine eder. Allahü teâlâ kimi azaba atmak isterse büyüklerin üstüne salar, yani o insanlar büyüklere dil uzatır. Yaradılışında said olanlar kesinlikle büyüklere dil uzatmazlar. Başka günahları olabilir ama büyüklere dil uzatmazlar.


İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: 

Şeyh-ul-islam Abdüllah-i Ensâri Hirevi, "Ya Rabbi! Dostlarını öyle yaptın ki, onları tanıyan sana kavuşuyor ve sana kavuşmayan, onları tanımıyor" buyuruyor. Bu büyüklere düşmanlık etmek, sonsuz ölüme sürükleyen bir zehirdir. Onları incitmek, sonsuz felaketlere sebep olur. Allahü teâlâ bu belaya düşmekten korusun! Şeyh-ul-islam yine buyurdu ki, "Ya Rabbi, her kimi felakete düşürmek istersen, onu bizim üzerimize atarsın." (m.106)


Peygamberlerden başka herkes günah işler. Allahü teâlâ sevdiği kullarının günahlarının cezasını ahirete bırakmaz. Çünkü günah suçtur. Karşılığı cezadır. Dünyada üç sıkıntı verir:

1- Hastalık verir. Sabrederse affeder. Sebeplere yapışmak ve geleni Allah’tan bilmek lazımdır. Ve ne maksatla geldiğini bilerek şükretmeli.


2- Günahların affı için ikinci yol maddi sıkıntıdır. Borçlu olmaktır. Borçlarını ödemek için çekilen sıkıntılardır. Bu da günahların affına sebeptir.


3- İnsanların yalan ve dedikodu ve iftiralarıyla haksız olarak iftiraya uğramaktır.


İftiraya ceza

Sual: Hazret-i Âişe validemize iftira yapılınca, âyet-i kerime inmişti. Bu âyet-i kerimeye göre iftira edenler cezalandırıldı mı?

CEVAP

Evet, iki erkekle bir kadına kazf haddi yapıldı. (Ebu Davud)


Kazf haddi: Kazf, fırlatmak, atmak demektir. İslamiyet’te muhsan olan [evli olan namuslu] erkek veya kadına zina lafı atmak olup, büyük günahtır. Kazf edilen kimsenin istemesiyle, kazf edene had vurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sayın fib haberciler - 6 yıl önce
yukarıda çok güzel bir şiiri yazmışınız şiiri ülkücü olmayıpta tezgaha akp mitinlerinde bayrak açan sahtekarlarda gelsin diyorum
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce @sayın fib haberciler
allah razı olsun kardeş çok güzel yazmışsın. ülkücü olmayıp akp mitinginde bayrak açan 20 kuruş bile etmeyecek kemik yalayıcılara gelsin. rahmetli başbuğumuz sayın alparslan türkeş'in bir sözü: ülkücülük mhp'de olur.