banner461
banner195

Esmer Vatandaşların Burada Olmasından Şikayetimiz Yok

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçe merkezinde konaklayan ve tuvalet sıkıntısından dolayı önemli sıkıntıların yaşanmasına neden olan esmer Vatandaşlara asla ikinci sınıf insan muamelesinde bulunmadıklarını söyledi.

Esmer Vatandaşların Burada Olmasından Şikayetimiz Yok
17 Ağustos 2013 Cumartesi 14:17

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçe merkezinde konaklayan ve tuvalet sıkıntısından dolayı önemli sıkıntıların yaşanmasına neden olan esmer Vatandaşlara asla ikinci sınıf insan muamelesinde bulunmadıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ya da bir başka ülkenin vatandaşların toplumun değerlerine saygı göstermek kaydıyla Hacıbektaş’ta önce insan muamelesi göreceklerine dikkat çeken Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Bizim esmer vatandaşların burada olmasından bir şikayetimiz yok. Şikayetimiz o insanların toplumu rahatsız edebilecek hareketlerden kaçınmaları ya da kaçınmamaları. İlçenin her yerine giriyorlar, yatakları seriyorlar yatıyorlar. Peki tuvalet var mı yok. Ne oluyor ilçenin her yeri tuvalet haline geliyor. Bu hiç hoş bir durum değil. Koku yapıyor, sinek yapıyor, ilçenin imajını zedeliyor. Biz onlara yer de gösteriyoruz ama gitmiyorlar. İlçe içerisine konaklamaları iyi olmuyor. Şikayetimiz bu. Yoksa Türkiye Cumhuriyeti ya da bir başka ülke vatandaşı olmuş Hacıbektaş’a gelmiş biz önce onlara insan gözüyle bakıyoruz. Hatta ben belediyedeki arkadaşlarımıza söylüyorum, öncelikle onlara neden ilçe merkezinde konaklamamaları gerektiğini anlatın diyorum. İlçe merkezinde tuvalet sıkıntısı var. Kesinlikle zannetmesinler ki, onlara ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor asla değiliz. Biz de bir çadırda doğabilirdik. Burada tek sorun onların toplumuna uymamaları. Adeta köşe kapmaca oynuyoruz. Bir taraftan ilçe dışına çıkarıyoruz, öte yandan bir başka grup ilçe merkezine giriyor. Bu durumun zaman içerisinde çözüleceğine inanıyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.