banner461
banner195

Esnafa El Açmayın, Bize Gelin

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, özürlülere acıyarak bakmanın onlara yapılabilecek en büyük kötülük olduğunu dile getirirken, özürlülerin de insanlardın iyi niyetlerini asla suistimal etmemeleri uyarısında bulundu.

Esnafa El Açmayın, Bize Gelin
30 Ocak 2014 Perşembe 09:38

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, özürlülere acıyarak bakmanın onlara yapılabilecek en büyük kötülük olduğunu dile getirirken, özürlülerin de insanlardın iyi niyetlerini asla suistimal etmemeleri uyarısında bulundu.

Nevşehir’de özürlülerin en büyük problemlerinin başında işsizliğin geldiğini kaydeden Görmeyenler Kültür ve birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, dernek bünyesinde açılan bilgisayar kursları ile 50-60 dolayında özürlünün iş imkanı bulduklarını ifade etti.

Özürlülerin yeniden topluma kazandırılması ve eve hapsolmak yerine topluma karışarak hayata bağlanmalarına önem verdiklerini ve bu amaçla istihdam amaçlı kurslar düzenlemeye özen gösterdiklerini kaydeden Mutlu, “Benim tüm Nevşehir halkından en büyük isteğim özürlülere kesinlikle acıyarak yaklaşmasınlar. Şunu herkes iyi bilmeli ki, bugün sağlıklı olan tüm insanlar Allah vermesin bir gün özürlü olabilirler. Bu nedenle özürlülere acıyarak yaklaşmak yerine onlara normal bir insana nasıl davranıyor ve hitap ediyorlarsa o yönde bir yaklaşım göstersinler. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği olarak 2002 yılından bu yana yaptığımız tüm faaliyetlerimizde özürlülerimizi evlerine hapsolmaktan kurtardığımıza inanıyorum. Düzenlediğimiz bilgisayar ve diğer kurslarımız sayesinde onlara iş imkanı bulabilmelerinin kapılarını açtık. Bu arada bazı özürlü kardeşlerimizin de insanlarımızın iyi niyetlerini suistimal etmemelerini istiyoruz. Özellikle Nevşehir halkımızdan ve esnaflarımızdan bu yönde tavır sergileyen özürlülere itibar etmemelerini istiyoruz. Dernek olarak bizim kapımız tüm özürlülerimize açık. Gerek Milletvekillerimiz, gerekse Belediye Başkanımız derneğimizin tüm taleplerine imkanları doğrultusunda olumlu karşılıyorlar. Bu nedenle bir sıkıntısı olan özürlünün esnafa ve halka el açmak yerine derneğimize gelmesini istiyoruz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.