banner461
banner195

Esnafımız Vergi Dairesine Gelmekten Korkmasın

Nevşehir İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Nevşehir’de vergi mükelleflerinin ve esnafın verginin bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincinde olduğunu belirtirken, hiçbir mükellefin vergi dairesine gelmekten çekinmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Esnafımız Vergi Dairesine Gelmekten Korkmasın
12 Haziran 2013 Çarşamba 09:40

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Nevşehir’de vergi mükelleflerinin ve esnafın verginin bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincinde olduğunu belirtirken, hiçbir mükellefin vergi dairesine gelmekten çekinmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Esnaf ve Sanatkarın üzerinde bir yük olarak görülmek istemediklerini belirten İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, mümkün olduğu ölçülerde gerek vergi dairesi memurlarının gerekse esnaf ve sanatkarın ödemelerinde hoşgörülü olmaya gayret edildiğini ifade etti.

Ercoşman, “İl Defterdarlığı ve Vergi dairesindeki arkadaşlarımız olarak bir bütün halinde esnaf ve sanatkarımızın üzerinde bir yük olmak istemiyoruz. Ben burada hiçbir arkadaşımın hiçbir esnafımızın kapısına cebir yoluyla gitmesini istemiyorum. Bu ne bize, ne de esnafımıza yakışır. Arkadaşlarımız devletin yasal memurları. Zorda kaldığı zaman esnafın kapısına gitmek zorunda kalıyor. Haliyle böyle bir durumda ise esnafımız yakınlarına, eşine, dostuna karşı rencide oluyor. Biz bunu asla istemiyoruz. Mümkün olduğu ölçülerde esnafımızın zor durumda kalmaması ve aynı zamanda dairemizin de tahsilatını yapabilmesi için karşılıklı hoşgörü istiyoruz. Esnafımız sıkıntıya girmesin, ama memurumuzda amirinden fırça yemesin istiyoruz. Hiçbir esnafımız Vergi dairesine gelirken korkmasın. Bizim mükellefimiz çok iyi niyetli. Ve verginin bir vatandaşlık görevi olduğunu biliyor” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VERGİ - 6 yıl önce
olan vergiyi halktan al akp iyi dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanalım akp iyi millet vekilleri 20 bin maaş alsın artı yıpranma payı çiftçi esnaf yıprandı umurlarında değil akp iyi saman pahalı akp iyi milli gelir yüksek gelişmiş bir ülkeyiz herşeyimiz yerli mısıra bundan dolayı 150 çöp kamyonu 20 milyon değerinde bağışlıyoruz çok iyi çok iyi bakalım nevşehir daha ne zaman bu oyunlara kanacak