banner461
banner195

Evladını Askerde Kaybeden Anne Şimdi Çaresiz ...

Askerde evladı Mehmedini kaybeden 23 yıllık acısını içinde taşıyan ve halini kimselere söyleyemeyen acılı ve çaresiz Annemize kim elini uzatacak...!

23 Ocak 2015 Cuma 17:59

banner143
Evladını askerde kaybetti yüreği parçalı Nevşehirli Anne
İlgili Galeriye Git
banner134
Askerde evladı Mehmedini kaybeden 23 yıllık acısını içinde taşıyan ve halini kimselere söyleyemeyen acılı Şefika Annemize kim elini uzatacak...!

Elbette Allah kimseye evlat acısı vermesin bu acı ne anlatılabilir ne tarifi mümkün....

Şefika annemizede Askerde yitirdiği Evladı Mehmet'i hiçbirşey geri getiremeycektirde ama...


Üç oğlu bir kızı olan Nevşehirli Şefika teyzemizin ortanca oğlu Mehmet İven’i 1991 yılında vatan görevini yapması için Askere gönderdi.

Askere gitmeden önce sivil hayatında babasının ekmek teknesinde matbaa işiyle uğraşan Mehmet İven sapasağlam hiçbir hastalığı olmadan Asker ocağına gönderdiklerini dile getiren acılı annemiz FİB Haber.Com Genel Yayın Yönetmenimiz Fikret Çapacı ya gözleri yaşlı yüreğinden gelen sözleri o günleri adeta tekrardan yaşayarak şöyle anlattı.

- Oğlum 1971 yılında Nevşehir de doğdu. İlkokulu 5 e kadar okuduktan sonra babasının yanında matbaa işiyle askerliğe kadar çalıştı.

1991 yılında acemi birliği için Ankara Etimesgut a gönderdik. Canım oğlum Mehmedim Acemi birliğini tamamlayarak 1992 Yılbaşında ana ocağına geldi. Nevşehir de 15 gün kaldı hasret giderdik yavrumla. Daha sonra Tankçı olarak usta birliği için Kars Damal köyüne Vatan borcunu ödemek için gitti. Orada daha sonra Ahçı oldu yemekhanede orda çekilmiş köftelerle resimleri var...

Mehmet'in Baba Ocağına Ateş Düştü...!


Askerliğinin bitip tam 1 ay kala acı haberi geldi. İlk olarak televizyonda haberlerde duyduk.Sonra telefonla bizi arayarak askerler haberdar verdiler.

Cenazesini evimize getirmediler.
Alibey camiisine getirdiler. Burada Mehmedimi toprağa verdik. Bana evladımı kafasını gösterdiler.Taputun içinden Öpmek istedim beni hastalık gelir diyerek öptürmediler. Cenazesini beklerken fotoğrafıyla mektubu geldi yavrumun. Onları hep saklıyorum….


Oğlumun askerden gelen cenazesi sonrası bir çok duyumlar aldım.Hastanede vefat ettiğini söylediler evladımın. Hastanede yattı da Bana niye haber vermediler.


Oğlum Askerde hastalandı öldü dediler…  Neden yalan söylüyorsunuz ki, ama bilen yok. Kendi evladınızı bir yerine koyup öyle düşünsünler. Ama Vatan sağolsun yavrum. Çok dua ederim bana yardımcı olursanız oğlum.

Cennet kokusu Yüreği Acılı Anamızın Şimdi Bir İSteği Var Devlet Büyüklerimizden...!


"Ben çocuğumun aylığının bağlanmasını istiyorum. Çok zor durumdayız."


Nevşehir de yaşanan bu olay içimizi parçaladı. Bir taraftan evlat acısını içinde biran olsun kaybetmeyen bir taraftan da askerde vatan görevinde kaybettiği oğlu için ne ŞEhir ne Gazi hiçbir isim konulmayışı....

Çaresiz durumda 63 yaşındaki Şefika İven isimli annemiz şimdi derdine bir az olsun merhem olacak bir arayış içinde.


Yıl 1991 de Nevşehir den otobüsle uğurladıkları evladını Asker ocağına tamda terhis olmasına bir ay kala acı haber geldi.


Acemi birliğini Ankara Etimesgut ta yapan Mehmet İven, usta birliğini Kars Damal da askerlik yaparken
"1 Haziran 1992 tarihinde görevli olduğu birliğinde hastalanarak ölmüştür" ibaresi Terhis belgesinde kayda geçmiş...


Şefika teyzemiz öncelikle vefat eden oğlunun Şehit olduğunu düşündüğünü belirtti. Çünkü oğlum Mehmet Kars Damal a gezmeye gitmedi vatanı beklemek için gitti. Tabii ki şehit oldu benim yavrum diyor.


Çok zor şartlarda olduğunu, kocasının hasta ve Kirada oturduğunu belirten Şefika annemiz en azından küçük oğluma iş kendimize de aylık bağlanmasını devlet büyüklerimizden istiyorum diyor.

Şefika İven isimli Nevşehirli bir annemizin acısını paylaşıyoruz... Ya siz...?


FİB Haber.Com olarak Hemen bir araştırma yaptık...

Askerin Görevde İken Hastaliktan Şehit Düşmesİ
 
Danıştay: Askerde hastalanıp ölen er vazife malulüdür kararı alması bu konuda bizleri umutlandırıyor.Ailesiyle paylaşmadık ama inşallah biri yada birileri bu konuda bir yol gösterir umudundayız...www.fibhaber.com olarak konunun yakın takipcisi olacağız.Dualarınızı esirgemeyin...

İşte Acılı Annemizin bu acısını biraz olsun dindirmek için bakalım hangi ana kuzusu hangi duyarlı vatandaşımız hangi sorumlu bu haberimizi duyan hangi sağduyu sahibi ses verecek.Merakla bekliyoruz.Şimdi gelin sizlere Her bir karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrullmuş tüm Şehitlerimiz Mehmetciklerimizle birlikte gazilerimiz ve Aileleri için ve Merhum Gönül Şehidimiz Mehmet İven için gelin bu klibi birlikte izleyelim...

Not: Haberimiz
 Foto galerisinde Askerden gönderdiği mektubu ve Anne şiirini mutlaka okuyun...


Tüm Mehmetciklerimizin ruhuna el fatiha...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet k. - 3 yıl önce
umreden gelen isadamlarina duyrulur.bu olayla ilgili yetkililerle görüsüp insallah sefika annenin derdine derman olabilirler ve umreye gitmis kadar insallah sevap alirlar.isadamlari dikkatli okusun para istenmiyor bu iyilikte.
Avatar
milletvekilleri ne iş yapar - 3 yıl önce
yarın oy istemeye geleceksiniz. milletvekilleri böyle acılı yüreklerin sorunlarını çözmek için vardır. allah aşkına nevşehirin üç milletvekili ne iş yapar. ak parti bunları koyarsa bir daha üç milletvekili çıkaramaz. yazıklar olsun
Avatar
apokrifal - 3 yıl önce
vekillerimiz,valimiz,kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız...inşallah biri duyar bu sesi.şehidimize allah rahmet eylesin, anamızın da allah yardımcısı olsun.
Avatar
ahmet k. - 3 yıl önce
bakiyorum umreden gelen isadamlarinin sevaba ihtiyaci yok.hatirlatayim umreden gelen isadamlarina bu hayir isinde para is ten mi yor. rahat olun yani