banner461
banner195

Expo 2016 Antalya Dünya Çapında Buluşma Sağlayacak

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı üyelerine Expo 2016 Antalya fuarıyla ilgili bilgiler aktarırken, söz konusu fuarın dünya çapında sektördeki bir buluşmaya imza attığına dikkat çekti.

Expo 2016 Antalya Dünya Çapında Buluşma Sağlayacak
22 Ocak 2016 Cuma 13:36

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı üyelerine Expo 2016 Antalya fuarıyla ilgili bilgiler aktarırken, söz konusu fuarın dünya çapında sektördeki bir buluşmaya imza attığına dikkat çekti.

Söz konusu açıklamada; “23 Nisan -30 Ekim 2016 tarihleri arasında, “Çiçek ve Çocuk’’ temasıyla “Dünya Botanik EXPO’’ Antalya’da gerçekleştirilecektir. Söz konusu organizasyona 40’ın üzerinde uluslararası katılımcının kuracağı iç ve dış mekan ülke bahçelerinin yanında sponsor firmalar, belediyeler, sivil toplum kuruluşları gibi paydaşların da kurumsal bahçeler ile katılım sağlaması ve 8 milyon ziyaretçi sayısına ulaşılması hedeflenmektedir. EXPO 2016 Antalya Sergi Alanında; 101 metre yüksekliğindeki EXPO Kulesi, 35.000 m2 kapalı ve 8.500 m2 açık alandan oluşan 6.500 kişilik Kongre Merkezi, Türkiye’nin ilk Tarım ve Biyoçeşitlilik Müzesi, Türkiye’deki 3 farklı coğrafi bölgeye ait bitki örtülerinin bulunacağı Biyoçeşitlilik Tema Parkuru, Amfitiyatro ve 30.000’den fazla kültürel faaliyet, kongre ve sempozyumun ziyaretçilerin ilgisine sunulacağı belirtilmektedir. Ayrıca sergi alanında diplomatik temaslar çerçevesinde ülkelerin, şirketlerin, uluslararası kuruluşların, özel sektörün, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın davet edilerek “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya’’ anlayışı ile teknolojik yeniliklerin sergileneceği ve Business to Business’’ (B2B) etkinlikleri ile dünya çapında sektör temsilcilerinin buluşmasına olanak sağlanacağı ifade edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.