banner461
banner195

FETÖ'nün İşadamlarına tuzağı ödül Himmet'in sırrı otaya çıktı

Konya’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada  ilginç bir detay ortaya çıktı.

FETÖ'nün İşadamlarına tuzağı ödül Himmet'in sırrı otaya çıktı
30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:21

banner143
banner134
Konya’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada  ilginç bir detay ortaya çıktı. Himmet adı altında para toplayan örgüt üyeleri en çok bağışı yapan kişiye cübbe giydirme ritueli düzenlemiş, onları yurt dışına götürmüş
FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılarak tutuksuz yargılanması devam eden avukat Memduh Oğuz’un bilgisayarından çıkan “himmet” listesinden hareket eden polis, listedeki 400 iş adamının ifadesine başvurdu. Örgütün sohbete katılan iş adamlarından “himmet” adı altında paralar topladığı ve en çok bağışı yapan kişiye cübbe giydirme ritüelleri düzenleyerek, bağışçıya sen “mütevelli oldun” denildiği ortaya çıktı. Ayrıca mütevelli seçilen iş adamlarına yurt dışı gezileri düzenlendiği, bu gezilerde yaptırılan okullar ve önünde dalgalandırılan bayraklar gösterilerek milli ve manevi duyguların sömürüldüğü öğrenildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.