banner461
banner195

Gençlerin Şevkini mi Kırdılar?

Son dönemlerde ilimizde önemli sosyal ve kültürel etkinliklere imza atan Genç Birlik Nevşehir Şubesinin başlattığı cami temizliği kampanyası ne yazık ki sona erdi.

 Gençlerin Şevkini mi Kırdılar?
01 Aralık 2014 Pazartesi 17:12

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Son dönemlerde ilimizde önemli sosyal ve kültürel etkinliklere imza atan Genç Birlik Nevşehir Şubesinin başlattığı cami temizliği kampanyası ne yazık ki sona erdi.

Edinilen bilgiye göre; Genç Birlik Nevşehir Şubesi ve Vatan Şehitleri Derneğinin işbirliği ile başlatılan kampanya çerçevesinde il merkezinde ve Nar kasabasında camilerde temizlik yapıldı.

Amacı tamamen toplumsal bir fayda sağlamak olan kampanyanın sona ermesinin en önemli etkenlerinden biri olarak İl Müftülüğünün konuya yeterince duyarlı yaklaşmaması gösteriliyor.

Söz konusu faaliyetlerinden beş kuruş maddi bir getirisi olmayan, amacı tamamen ilimiz merkezi ve yakın beldelerdeki camilerin temizliğine katkı sağlamak olan kampanyanın sona ermesi ile ilgili İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün bu etkinliğe neden yeterince hassasiyet gösterilmediğine dair iddialara cevap vermesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fenasi - 4 yıl önce
zaten müftü efendi gençleri ve çocukları cami de istemez, ahı gitmiş vahı kalmış ihtiyarlar ile birlikte camileri ve imamları yönetiyor. camiler gençleşirse yenilik talepleri gelir, hiç gerek yok; cemaatsiz cami, öğrencisiz milli eğitim idarecilerin hep işine gelmiştir. işte aziz nesini camiden kovup dinsiz olmasına sebep olan bağnaz zihniyet bu. az olsun benim olsun. zaten sayın milletvekillerinin de işine geliyor, onların istedikleri de yağcılık. tencere kapak misali