banner461
banner195

Google Mülteciler İçin 5.3 Milyon $ Değerinde 25 Bin Chromebook Gönderiyor!

Google Almanya'ya sığınan mültecilere verilmek üzere 5.3 Milyon $ değerinde 25.000 Adet Chromebook göndereceğini açıkladı.

Google Mülteciler İçin 5.3 Milyon $ Değerinde 25 Bin Chromebook Gönderiyor!
27 Ocak 2016 Çarşamba 18:29

banner143
banner134
 Google Almanya'ya sığınan mültecilere verilmek üzere 5.3 Milyon $ değirinde 25.000 Adet Chromebook göndereceğini açıkladı.
Kar amacı gütmeyen ve mültecilere yardım eden NetHope vakfının "Project Reconnect" isimli projesi için gönderilecek bilgisayarlar bu proje kapsamında mültecilerin dil-öğrenme ve iletişim ihtiyaçlarında kullanılacak.

Burada temel sıkıntı Chromebook'ların internet bağımlı cihazlar olması. Google'ın bu desteği geçtiğimiz günlerde Facebook'un mülteci kamplarında ücretsiz internet sağlayacağını açıklamasından sonra biraz daha anlamlı hale geldiği söylenebilir.

Planlanan dağıtım 1 Mart tarihinde başlayacak.

Bilgisayarda popüler iletişim yazılımları ve eğitim uygulamaları yüklü olacak. Ayrıca bilgisayarların ana ekranında mültecilerin yerleştikleri ülkede yapmaları gereken yasal işlemler hakkında bilgi veren bir sayfaya yönlendirme sağlanacak. Bu sayede iltica işleminin yasallaşması konusunda da bilgisayarların katkısı olacak.

Helping refugees access education and information [Google via VentureBeat]

http://www.teknotalk.com/googledan-multeciler-icin-25-bin-chromebook-45419/


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.