banner461
banner195

Gülşehir Ülkü Ocakları Tarafından Vadi Yürüyüşü Düzenlendi

Gülşehir Ülkü Ocakları öncülüğünde 130 kişinin katılmış olduğu bir vadi yürüyüşü düzenlendi.

Gülşehir Ülkü Ocakları Tarafından Vadi Yürüyüşü Düzenlendi
03 Kasım 2014 Pazartesi 10:51

banner143
banner134

 Gülşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sosyal Faaliyetler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Açıksaray-Çat vadisi Cumhuriyet Yürüyüşüne Gülşehir’de üniversite öğrencileri, Lise öğrencileri ve Gülşehir’li gençlerden oluşan yaklaşık 130 Cumhuriyet sevdalısı genç katıldı. Gülşehir Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Çevirme yaptığı açıklamada Gülşehir’de yaşayan gençlerimiz için Sosyal ve Kültürel Faaliyetlere önem vereceklerini, yürüyüşü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası olması münasebetiyle Cumhuriyet yürüyüşü olarak adlandırdıklarını ayrıca Gülşehir’in tanıtımına ve turizmine katkıda bulunmak içinde Açıksaray Mantarkaya bölgesini seçtiklerini ifade etti.

 

Çat Kasabasından başlayan yürüyüş yaklaşık 7.5 km ve 3 saat sürdü. Nevşehir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Yahya Leblebici, Nevşehir Türk Ocakları Başkanı Mesut Erdoğan, Nevşehir İl Genel Meclis üyesi Hilmi Ergene ve ülkücü gençlerden oluşan ekibin yürüyüşü Çat vadisinden başlayarak Gülşehir Açıksaray-Mantarkaya’da sona erdi. Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy gençleri Açıksaray Mantarkaya’da karşılayarak tatlı ikramında bulundu. Burada odun ateşinde hazırlanan saç tavalar gençlere ikram edildi.

Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy burada gençlere yönelik konuşmasında biz gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençler talep etsinler biz onlara her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerinde destek veririz. Ayrıca Cumhuriyet Bayramına ithaf ettikleri yürüyüşte gençlerimizin Cumhuriyete gösterdikleri duyarlılıktan dolayı benim için ayrıca bir önem taşımaktadır dedi. Gülşehir Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Tayfur Urgenç  yürüyüş boyunca rehberlik yaparak Açıksaray-Çat vadisi tarihi ve turizm açısından önemi hakkında yürüyüş ekibine bilgi aktardı. Gençler vadide yürüyüş esnasında bol bol sonbahar manzara resmi çekerek Cumhuriyet Açıksaray Çat yürüyüşünü tamamladılar.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.