banner461
banner195

Gülşehir’de Taşımalı Eğitim Araçları Denetlendi

Gülşehir ilçe milli eğitim yetkilileri Şube Müdürü Fatih Tepesu ve görevli personeller tarafından taşımalı eğitimde kullanılan araçların denetimi yapıldı.

Gülşehir’de Taşımalı Eğitim Araçları Denetlendi
26 Aralık 2015 Cumartesi 13:39

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçe milli eğitim yetkilileri Şube Müdürü Fatih Tepesu ve görevli personeller tarafından taşımalı eğitimde kullanılan araçların denetimi yapıldı.

Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimde, çeşitli köylerden  ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler teker teker durdurularak, okul servis araçları yasaların öngördüğü kriterlere  göre inceleme yapıldı.

Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri gibi maddeler değerlendirildi.

Taşımalı Eğitim Araç Kontrol Komisyonu Başkanı Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Tepesu, öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.

Komisyonu Başkanı Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Tepesu, Okul Servis Araçları  Hizmet Yönetmeliğine uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.